Kiano SlimStick to kieszonkowy komputer z Windows 10

Zobacz jak spisuje się mini komputer Kiano SlimStick w połączeniu z telewizorem.

 

Aktualna cena: https://goo.gl/6wi0nv

Nie zapomnij subskrybować kanału ForumWiedzy.pl na YouTube, dzięki czemu będziesz na bieżąco z najnowszymi technologiami, dołącz także na fejsie do ForumWiedzy.pl

Możliwości wykorzystania tego sprzętu są ogromne, zależnie od kreatywności i potrzeb. Mikro rozmiary zmienią Twój telewizor w komputer.

Kilka informacji dodatkowych od Kiano i z własnej praktyki:

1. SlimStick nie posiada partycji recovery ze względu na ilość pamięci urządzenia. System Windows można przywrócić do ustawień fabrycznych w ustawieniach systemu.

2. Klucz Windowsa jest wszczepiony w płytę główną, można go wyciągnąć za pomocą oprogramowania zewnętrznego. Nie jest to jednak konieczne ponieważ podczas instalacji systemu klucz wykrywany jest automatycznie.

3. Częstotliwość procesora dostosowuje się automatycznie – w zależności od aktualnych potrzeb systemu. „Sztywne” ustawienie maksymalnej częstotliwości procesora za pomocą specjalistycznego oprogramowania może prowadzić do uszkodzenia urządzenia.

 

 

4. Slimstick nie był testowany pod kątem obsługi innych systemów operacyjnych niż Windows 10, w przypadku jakichś problemów związanych z instalacją np. Linuxa nie będziemy w stanie pomóc takim osobom i dokonać bezpłatnej naprawy gwarancyjnej.

5. BIOS UEFI – aby wejść do ustawień, należy podczas uruchamiania przyciskać guzik F7 na klawiaturze, naturalnie podłączonej do portu USB, w ustawieniach możemy znaleźć bardzo dużo opcji do zmiany, w tym taką, która umożliwia uruchamianie się slimsticka automatycznie po wsadzeniu kabla microusb z zasilacza, bez potrzeby przyciskania guzika na obudowie.

6. Zwiększenie wydajności urządzenia, by procesor pracował powyżej 1,33 GHz można uzyskać, poprzez zmianę ustawienia w BIOS, jak wyżej. Domyślnie może pracować w zakresie 500-1330 MHz, co może być dla nas za niską wydajnością. Max to 1.83 GHz. Oczywiście trzeba zapisać ustawienia i wyjść z ustawień BIOS. Dodatkowo w ustawieniach baterii w opcjach zasilania Windows ustawiamy WYSOKA WYDAJNOŚĆ, wtedy uzyskać powinniśmy maksymalne taktowanie procesora.

7. Przywracanie systemu Windows do ustawień fabrycznych uzyskamy poprzez kliknięcie w menu START w znaczek Windows, otworzy się menu i kliknąć w pozycję USTAWIENIA, Aktualizacja i zabezpieczenia ->Z lewego menu wybrać Odzyskiwanie -> Rozpocznij -> Usuń wszystko – i po krótkiej chwili będziemy mieli system tak, jak po zakupie urządzenia.

Sprawdź aktualną cenę: http://www.skapiec.pl/site/cat/3087/comp/19833501

 

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii. Redaktor ForumWiedzy.pl oraz prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube.

Website: https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1