Ile monitorów można podłączyć pod komputer? Podpowiedź

W większości przypadków, do laptopa lub komputera, do jednej karty graficznej podłączymy tylko dwa monitory, mimo iż wyjść mamy np. 3, przykładowo w laptopie ASUS B53S jest VGA, HDMI oraz własna matryca laptopa, w związku z czym własna matryca i dodatkowy monitor to maksymalne dwa, chodź gdy podłączymy 2 dodatkowy monitor, systemowe ustawienie go widzi, ale nie da się uruchomić na nim obrazu. Możemy wybrać, który z dwóch monitorów ma działać, ale wybór możę być tylko do 2 działających w jednym czasie.

ile-monitorow-mozna-podlaczyc-pod-komputer-podpowiedz

Niektórzy producenci oferują funkcjonalności typu DISPLAY MATRIX w MSI, gdzie możemy podłączyć trzeci monitor przez port Display Port, albo w komputerach stacjonarnych korzystać możemy z kart graficznych, które to obsługują lub też wykorzystać dodatkowe karty graficzne podłączane do SLI lub Cross Fire w płytach głównych, jednak jest to wyraźnie opisane w specyfikacji sprzętu, laptopa, płyty głównej czy też komputera.

msi-matrix-display-podlacz-kilka-monitorow-do-laptopa

Zatem, jeśli posiadacie komputer lub laptop i chcielibyście mieć 3 monitory, to albo musicie mieć specjalną kartę graficzną, albo dodatkowe urządzenie na np. USB, które Wam utworzy dodatkowe wyjście graficzne na 3 monitor i więcej.

MSI GE72 6QC Apache RECENZJA TEST Laptopa Gamingowego X-KOM (11)

Domyślnie szykujcie się na 2 🙂 wyświetlacze max, chyba że konkretny sprzęt umożliwia 3 i więcej, ale o tym przeczytasz na stronie producenta danego sprzętu czy jest taka możliwość, czy nie, czy potrzebujesz dodatkowych inwestycji, czy też nie.

ile-monitorow-mozna-podlaczyc-pod-komputer

Jeżeli masz pytania, komentuj pod artykułem lub na profilu ForumWiedzy.pl na Facebooku.

Pozdrawiam

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii. Redaktor Bloga Technologicznego ForumWiedzy.pl oraz prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube.

Website: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − eleven =