Ile monitorów można podłączyć pod komputer? Podpowiedź

W większości przypadków, do laptopa lub komputera, do jednej karty graficznej podłączymy tylko dwa monitory, mimo iż wyjść mamy np. 3, przykładowo w laptopie ASUS B53S jest VGA, HDMI oraz własna matryca laptopa, w związku z czym własna matryca i dodatkowy monitor to maksymalne dwa, chodź gdy podłączymy 2 dodatkowy monitor, systemowe ustawienie go widzi, ale nie da się uruchomić na nim obrazu. Możemy wybrać, który z dwóch monitorów ma działać, ale wybór możę być tylko do 2 działających w jednym czasie.

ile-monitorow-mozna-podlaczyc-pod-komputer-podpowiedz

Niektórzy producenci oferują funkcjonalności typu DISPLAY MATRIX w MSI, gdzie możemy podłączyć trzeci monitor przez port Display Port, albo w komputerach stacjonarnych korzystać możemy z kart graficznych, które to obsługują lub też wykorzystać dodatkowe karty graficzne podłączane do SLI lub Cross Fire w płytach głównych, jednak jest to wyraźnie opisane w specyfikacji sprzętu, laptopa, płyty głównej czy też komputera.

msi-matrix-display-podlacz-kilka-monitorow-do-laptopa

Zatem, jeśli posiadacie komputer lub laptop i chcielibyście mieć 3 monitory, to albo musicie mieć specjalną kartę graficzną, albo dodatkowe urządzenie na np. USB, które Wam utworzy dodatkowe wyjście graficzne na 3 monitor i więcej.

MSI GE72 6QC Apache RECENZJA TEST Laptopa Gamingowego X-KOM (11)

Domyślnie szykujcie się na 2 🙂 wyświetlacze max, chyba że konkretny sprzęt umożliwia 3 i więcej, ale o tym przeczytasz na stronie producenta danego sprzętu czy jest taka możliwość, czy nie, czy potrzebujesz dodatkowych inwestycji, czy też nie.

ile-monitorow-mozna-podlaczyc-pod-komputer

Jeżeli masz pytania, komentuj pod artykułem lub na profilu ForumWiedzy.pl na Facebooku.

Pozdrawiam

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii. Redaktor ForumWiedzy.pl oraz prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube.

Website: https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 10 =