Podstawy Komputera odc.2 – Jak podłączyć INTERNET? Jaki Internet Wybrać [4K]

Do swojego komputera stacjonarnego lub mobilnego, czyli laptopa możesz podłączyć Internet na kilka sposobów, jednak najwygodniejszym jest internet mobilny, ponieważ nie musisz się o nic martwić, a zasięg sieci komórkowej jest bardzo dobry w większości kraju, dodatkowo możesz laptop i modem GSM zabrać ze sobą na terenie kraju i np. Korzystać ze swojego Internetu na działce lub w hotelu.

Drugim sposobem jest skorzystanie z domowego Routera Wi-Fi, czyli urządzenia, które otrzymuje sygnał z sieci kablowej od np. z kablówki lub od operatora telefonu stacjonarnego na bezprzewodowy sygnał sieci WIFI w domu lub mieszkaniu, dzięki temu możemy z laptopem poruszać się w mieszkaniu bez potrzeby podłączania kabla.

Technologie bezprzewodowe uwalniają nas od przewodów, a to jest bardzo wygodne.

Są także routery wifi mobilne i stacjonarne, do których wkładamy kartę SIM, tak jak do modemu USB, ale kosztują więcej w zakupie. Sam używam takiego rozwiązania w mieszkaniu, czuli router wifi bez limitów z t-mobile, do którego nie przychodzi kabel, a wkłada się kartę SIM. Na kanale znajdziesz filmy o moim Internecie nielimitowanym z t-mobile.

Inną opcją jest opcja kablowa, czyli do naszego komputera stacjonarnego lub laptopa podłączamy po prostu kabel sieciowy do dziurki komputera, czyli złącza karty sieciowej LAN.

Ja polecam Internet mobilny, bo jest po prostu wygodny, a jeśli masz laptopa, to możesz nawet pojechać do swojej rodziny lub znajomych ze swoim laptopem i internetem mobilnym i niemal w każdym miejscu w Polsce będzie działał, bez dodatkowych opłat i to jest solidny plus. Warto jednak zapytać operatora komórkowego o nielimitowany Internet mobilny, w t-mobile z tego co wiem jest taka opcja, dzięki temu nigdy nie będziemy przejmować się spowolnieniem Internetu do końca okresu rozliczeniowego, czyli miesiąca.

 

Oferty limitowane do 20GB, są tanie, ale dobre dla bardzo mało korzystających z Internetu, zalecam minimum na miesiąc 100GB, to w pełni wystarczy na wszystkie zabawy z Internetem i oglądaniem filmów np. Na YouTube.

Jeśli chodzi o Internet stacjonarny, to ma tę zaletę, że zawsze jest bez limitów, jednak nie jest mobilny, stąd należy zastanowić się nad swoimi potrzebami.

Jeżeli w domu lub mieszkaniu chciałbyś Internet podłączyć do kilku komputerów, a dodatkowo do nowoczesnego telewizora SMART TV, to polecam wybrać Internet stacjonarny z kablówki z routerem wifi, to będzie najlepsze wyjście.

Jeżeli jednak czasem podróżujesz, to na działkę, to nad morze, to w góry, to do rodziny i korzystać będziesz z Internetu tylko na 1 komputerze, to zdecydowanie polecam Internet mobilny w formie modemu GSM na złącze USB.

Szybkość sieci mobilnej jest obecnie bardzo duża i dla Twojego zastosowania będzie w pełni wystarczająca.

Niebawem kolejne poradniki dla seniorów, którzy planują rozpocząć przygodę z własnym komputerem.

 

 

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii. Redaktor ForumWiedzy.pl oraz prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube.

Website: https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1