Jak przygotować się do wędrówek górskich – Poradnik

Zanim wybierzesz się w góry na wędrówki piesze, warto byś się do tego dobrze przygotował, tak by potem nie żałować.

wanderer-455338_1920

 

 

Poniżej kilka dobrych rad:

  1. Wg zasady „lepiej nosić niż się prosić”, miej przy sobie zawsze czekoladę (dodaje energii i wzmacnia organizm, który czasem jest wycieńczony), wodę (bez wody nie ma życia), środki lecznicze (z zapasem na wypadek problemu), jeśli na coś chorujemy, termos z ciepłą herbatą z cytryną.
  2. Wg porady jednej w internecie, warto nosić ze sobą gwizdek, na wypadek wzywania pomocy, gdyby nie było zasięgu telefonii komórkowej.
  3. Warto mieć przy sobie suchą odzież na zmianę, para skarpetek, koszula na zmianę, przyda się to w sytuacji, gdybyśmy przemoczyli nasze ubrania i w schronisku chcieli odpocząć. W mokrych lub spoconych ubraniach jest nam ciągle zimno i ogólnie jest niekomfortowo.
  4. Ważnym jest, by rozplanować wędrówkę w taki sposób, by iść jednakowym tempem, dzięki temu rozłożymy siły równomiernie, nie będziemy się przesadnie pocić i ogólnie skupimy się na przyrodzie w spokojnej atmosferze, należy pamiętać, że spokojnie i bezpiecznie nasza wędrówka będzie przyjemna i pozwoli nam się skupić na wędrówce, a nie tylko na celu.
  5. Podchodzenie pod górę powinno przeplatać się z przerwami na odpoczynek i odwracaniem się, by widzieć ile przeszliśmy, dzięki temu będziemy zmotywowani iść dalej widząc efekty.
  6. Jeżeli widzisz podczas wędrówki kogoś, kto potrzebuje pomocy, udziel jej, nie zostawiaj nikogo bez pomocy. Możesz komuś uratować życie.
  7. NIGDY nie zostawiaj żadnych śmieci po sobie podczas wędrówki, śmieci wrzucaj do pojemników na szlaku lub chowaj do woreczka w plecaku lub przywieś do plecaka! Wspólnie dbajmy o czysty szlak.

Przyjemnej wędrówki, jeżeli masz dodatkowe rady, komentuj.

 

 

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii. Redaktor ForumWiedzy.pl oraz prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube.

Website: https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1