UWAGA na WIRUSY SZYFRYJĄCE PLIKI i nie tylko…

Udostępnij film tym, na których Ci zależy, by problem ich nie dopadł. Z mojej strony rady przekazane w filmie potraktujcie jako powinność, do realizacji jeszcze dziś!

Przekażcie ten film także Waszym szefem, by poruszyli temat bezpieczeństwa danych, komputerów i świadomości pracowników.

Wystarczy jeden kolega/koleżanka w pracy, że zainfekuje swój komputer i Ty będziesz ponosić konsekwencje, gdy wszystkie dane znikną…

Dbaj o kopie zapasów najważniejszych plików, bazy programów, eksporty, archiwizację danych z programów typu płatnik i inne, bo w razie problemu będzie można przywrócić stan z dnia stworzenia kopii zapasowej na zewnętrznym dysku lub pendrive! Raz na miesiąc należy minimum robić kopie zapasowe.

Z doświadczenia wiem, że każdy ma to gdzieś i firmy oszczędzają, brak czasu… Płacz jest, gdy wszystko znika i potem nagle znajdują się wszelkie pieniądze, by odzyskać…

WŁĄCZAMY MYŚLENIE!!!

W przeglądarkach internetowych wchodzimy w ustawienia i bezpieczeństwo, usuwamy wszystkie strony, gdzie mamy zapamiętane hasła, dzięki czemu zabezpieczymy swoje konta.

Życzę logicznego myślenia i czasem 2x sprawdzić, zanim się zgodzimy na coś.

Jeśli dopadnie nas jakiś wirus, coś zaczyna się dziać, dysk mieli, od razu wyłączamy komputer z prądu! Wzywamy serwis komputerowy, który odzyska co się da i komputer wyczyści.

Zachęcam do wpisywania w komentarzu pod filmem reklam sprawdzonych serwisów komputerowych, oraz obszaru obsługi, z których warto korzystać w trakcie powstania problemu.

Udostępnij film dalej, to nie są żarty!

Zapraszam Ciebie do subskrypcji kanału ForumWiedzy.pl i polubienia ForumWiedzy.pl na Facebooku, dzięki czemu będziesz zawsze na bieżąco. Praktyczne i ważne poradniki to podstawa!

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii. Redaktor ForumWiedzy.pl oraz prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube.

Website: https://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1