Aktualizacja Nawigacji Samochodowych NAVITEL o funkcje odtwarzacza audio i transmitera FM

Jak poinformował nas CEO NAVITEL Poland Tobiasz Jankowski, od lipca będzie dostępna aktualizacja oprogramowania we wszystkich modelach nawigacji samochodowych PND, między innymi w modelach E100, E500, MS400, MS600, G550, F300, F150, która wzbogaci oprogramowanie o 2 nowe funkcjonalności, które dla jednych będą zbędne, a dla innych zbawienne i przydatne, szczególnie w starszych samochodach, gdzie radio nie jest wzbogacone o USB, MP3.

Wielokrotnie powtarzałem, że filozofia marki NAVITEL opiera się nie tylko na dostarczaniu precyzyjnych i zawsze aktualnych map, ale także na wartości dodanej w postaci różnorodnych funkcjonalności. Po oddaniu w ręce użytkowników serwisu pogodowego, komunikatora czy bazy stacjonarnych fotoradarów i pomiarowych odcinków prędkości przychodzi czas na wzbogacenie urządzeń PND sygnowanych naszym logo o funkcje multimedialne, a więc opcję playera audio oraz transmitera FM. Cały czas pracujemy nad tym, aby nasze urządzenia były perfekcyjne, dlatego zależy nam na stałym zwiększaniu ich funkcjonalności – wyjaśnia Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL Poland.

NAVITEL NAWIGACJA SAMOCHODOWA

Funkcjonalność TRANSMITERA FM umożliwi nam stworzenie w z naszej nawigacji radiostacji, której sygnał będzie wysyłany w eter do kilku/kilkunastu metrów, im bliżej tym lepiej, a co za tym idzie będziemy wybierać częstotliwość FM na jakiej chcemy nadawać i z drugiej strony w swoim radiu samochodowym wybierzemy tą samą częstotliwość FM i będziemy w radiu słuchać tego co nadaje nasza nawigacja, prawda że ciekawe :), pokażemy jak to działa, gdy tylko aktualizacja będzie dostępna.

Druga funkcjonalność audio odtwarzacza, czyli player audio, umożliwi nam wykorzystanie czytnika kart pamięci Micro SD, gdzie na komputerze wgramy muzykę przez czytnik, potem kartę przerzucimy do nawigacji i w navi będziemy mieli bibliotekę muzyki, ale jak to będzie działać, pokażę niebawem na filmie.

A tymczasem zobaczcie, jak przeprowadzić aktualizację oprogramowania NAVITEL.

  1. Wyciągamy z pudełka oryginalny kabel USB – Mini USB
  2. Ściągamy i instalujemy ze strony Navitel ( http://navitel.cz/up.exe ) program NAVITEL NAVIGATOR UPDATE CENTER, który służy do aktualizacji map i oprogramowania.
  3. Uruchamiamy program i podłączamy naszą nawigację samochodową kablem z punktu 1 do naszego komputera do portu USB.
  4. W programie klikamy guzik RETRY i zostanie znaleziona nasza nawigacja PND.
  5. Teraz przechodzimy NEXT dalej i sprawdzamy, czy jest jakaś dostępna aktualizacja.

Przykładowo na filmie, wszystko ok, nie ma aktualnie aktualizacji nowszych, jest 27.06.2016 r., warto 1go lipca sprawdzić. Jak tylko będzie info, na kanale ForumWiedzy.pl na YouTube będzie film, na którym pokaże co i jak, subskrybujcie kanał, polecam!

ms400box

Ten artykuł zostanie wzbogacony o film na ten temat, tzn. dwóch nowych funkcji.

Sprawdzajcie co kilka dni, jak tylko będzie, to zyskacie dwie funkcjonalności. Warto raz na kwartał aktualizować mapy, czyli podłączać urządzenia do komputera, jak na filmie i sprawdzać aktualizacje.

Informacyjnie, z uzyskanych informacji wiem, że albo od razu, albo w ciągu 3 tygodni będzie dla wszystkich nawigacji NAVITEL dodatkowo dostępna funkcjonalność wyboru 3 tras, której obecnie nie ma, Szybka, Krótka i Optymalna.

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

 

Visits: 23

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl