ARCHOS Bolt Jr hulajnoga elektryczna skuter recenzja

Hulajnoga elektryczna Archos Bolt Jr to pojazd elektryczny dla dzieci i młodzieży, który kupimy w cenie około 700 złotych.

Sprawdź aktualną cenę hulajnogi elektrycznej Archos Bolt Jr na Ceneo.pl: https://goo.gl/BtQre7

Zobacz unboxing, test urządzenia w recenzji na kanale ForumWiedzy.pl

W zestawie znajdziemy: hulajnogę, zasilacz, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną

Pojazd posiada:

Silnik o mocy 250 watów wbudowany w przednie koło, który rozpędzi hulajnogę do prędkości 10-12 km/h. Moc wystarcza na podjazdy do 15° nachylenia.

Zasięg jazdy na baterii wynosi do 3-5 km, w zależności od: rodzaju powierzchni, stopnia nachylenia, ciężaru użytkownika i stylu jazdy (ciągła i przerywana).

Baterię litowo jonową o pojemności 2Ah naładujemy w czasie do 2 godzin za pomocą zasilacza, który jest w komplecie.

Stan naładowania sprawdzimy za pomocą 4 diod umieszczonych na panelu z przyciskiem włączającym urządzeniem.

Hulajnoga Archos Bolt Jr waży jedynie 6,5 kg, tak więc nawet dziecko 8 letnie poradzi sobie z jej przeniesieniem przez przeszkodę.

 

 

Maksymalne obciążenie hulajnogi, to waga użytkownika do 80 kg. Zalecany wiek minimalny użytkownika to 14 lat, jednak spokojnie od 7 roku życia dzieci sobie poradzą z bezpiecznym użytkowaniem.

Koła 5 calowe umożliwiają komfortową jazdę na równej powierzchni. Urządzenie nie nadaje się do jazdy w terenie, koła są za małe i zbyt twarde, przez co można się wywrócić podczas pokonywania nierównych powierzchni i dziur.

Drążek kierownicy jest regulowany, by dopasować urządzenie do wzrostu użytkownika.

Urządzenie posiada mechanizm szybkiego składania, dzięki czemu szybko złożymy i rozłożymy urządzenie.

Hulajnoga posiada przednie oświetlenie, które uruchomimy 2x naciskając przycisk na panelu sterowania oraz tylne czerwone, reagujące na wstrząsy.

Przyspieszanie i hamowanie jest możliwe za pomocą specjalnych przycisków zainstalowanych na kierownicy, dodatkowo zainstalowano hamulec nożny nad tylnym kołem.

Dzięki zainstalowanej podpórce, hulajnoga może samodzielnie stać, gdy z niej nie korzystamy.

Przeprowadzony test zasięgu jazdy na równej betonowej powierzchni ciągiem, z wciśniętym przyspieszeniem na maximum umożliwił przejechanie  18 kółek po 380 m każde, czyli dystans 6,9 km. Test został przeprowadzony na terenie obiektu sportowego Burloch Arena w Rudzie Śląskiej w dniu 7 maja 2018 r.

Jazda przerywana, na różnej powierzchni w mieście pozwoli uzyskać wynik słabszy o około 30-40%, bo często ruszając z miejsca i hamując, najbardziej obciążamy silnik, przez co akumulator szybciej się rozładowuje. Dla każdego użytkownika wynik będzie inny, ale dystans 3km w najbardziej nie sprzyjających okolicznościach powinien zostać osiągnięty na jednym ładowaniu bez problemu.

Zobacz, jak wyglądało rozpoczęcie testów hulajnogi w dniu jej dostarczenia przez kuriera. Miejskie chodniki nie stanowią dla hulajnogi Archos Bolt Jr żadnego problemu.

Jakie minusy posiada hulajnoga elektryczna Archos Bolt Jr?

  • zaślepka gumowa od gniazda ładowania czasem wyskakuje z gniazda
  • hulajnoga mogłaby mieć amortyzator przedniego koła oraz koła o średnicy 8 cali, dla większego komfortu

Na co należy uważać?

  • gdy dziecko rozpoczyna użytkowanie hulajnogi, należy wyjaśnić dziecku, by bardzo płynnie naciskało przycisk przyspieszenia i hamowania, bo gwałtowne przyspieszenie i hamowanie może spowodować, że dziecko upadnie. Dotyczy to pierwszych chwil na hulajnodze. Gdy przejedzie kilka odcinków, problemu nie ma, bo już zapamięta, jak manewrować przyciskami przyspieszania :).

Podsumowując, hulajnoga ARCHOS Bolt Jr jest bardzo praktycznym urządzeniem, które dziecko od razu polubi. Urządzenie jest wytrzymałe, pozbawione elementów, które mogą się szybko uszkodzić podczas normalnej eksploatacji. Producent zaleca używanie od 14 roku życia, jednak ja spokojnie polecam to urządzenie dla dzieci od 7 roku życia, bez problemu sobie poradzą, a przy niższej masie użytkownika, akumulator starcza na więcej, niż producent przewiduje :).

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną Archos Bolt Jr?

  • Z testów i opinii dziecka wynika, że jest to świetne urządzenie, nie rozładowuje się szybko i daje sporo frajdy, zatem odpowiedź jest pozytywna.

Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek pytania względem urządzenia, piszcie w komentarzu pod recenzją.

 

Specyfikacja techniczna ze strony producenta https://www.archos.com/fr/products/electrical_vehicles/archos_boltjr/index.html:

Sprawdź aktualną cenę hulajnogi elektrycznej Archos Bolt Jr na Ceneo.pl: https://goo.gl/BtQre7

Views: 34

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl