BLACK FRIDAY (czarny piątek) – żonglowanie cenami, fałszywe promocje, zawyżanie cen, manipulacja

Black Friday w Stanach Zjednoczonych, czyli czarny piątek po Dniu Dziękczynienia (początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem) umożliwia realne kupienie produktów za 50% – 70% normalnej ceny – ale w USA!!!

BLACK FRIDAY, Czarny Piątek – żonglowanie cenami, fałszywe promocje, zawyżanie cen, manipulacja

W Polsce, w znaczącej przewadze mamy do czynienia z żonglowaniem cenami, czyli manipulacjami cenowymi w sklepach, np. tydzień lub dwa tygodnie przed czarnym piątkiem ceny znacząco wzrosną za dany produkt, by w czarny piątek znacząco spadły, czyli nazywa się w ten dzień super promocją coś, co nie jest żadną promocją, a zwykłą manipulacją.
Zazwyczaj po czarnym piątku ceny wracają z powrotem na swój poziom 😉.

Oczywiście zdarzają się też super promocje w Polsce, ale to raczej są wyjątki, mniejszości niż reguła. Trzeba być ostrożnym, by nie wpaść w sidła reklamy i marketingu 😉

Ciekaw jestem Waszej opinii na temat czarnego piątku w Polsce, czyli Black Friday. 🤔

Opiszcie w komentarzu pod tym filmem swoje ciekawe sytuacje, z jakimi mieliście do czynienia, albo napiszecie swoje dobre rady lub też ostrzeżenia, co może pomóc innym widzom, by nie dali się wmanewrować w manipulację lub też byli na nią przygotowani.

BLACKFRIDAY #PROMOCJA #WYPRZEDAŻ #OKAZJA #OPINIA #FORUMWIEDZY

Views: 0

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl