BYTOM: Zbiorowa odpowiedzialność za segregowanie śmieci w budynkach wielorodzinnych… PARANOJA 😳

Bytomskie Mieszkania – segregacja odpadów, opłaty

Czy u Was w Waszych miastach też Was „terroryzują” pismami na temat zbiorowej odpowiedzialności za odpady i wyższych opłat za wywóz śmieci?

Segregacja jest OK, ale zbiorowa odpowiedzialność to krok ku temu, by nałożyć 2x wyższe opłaty niemal wszędzie, bo jest ogromne prawdopodobieństwo, że:👉 Choćby jeden mieszkaniec nie będzie segregować śmieci celowo
👉 Śmieciarze przeglądający śmieci w pojemnikach nie włożą wszystkiego na miejsce
👉 Kontroler pojemników celowo oznaczy dany pojemnik, jako źle wykorzystany, bo będzie miał z tego premię od sztuki lub popełni błąd
👉 dowolny przechodzień, gość, roznosiciel ulotek wrzuci śmieci nieprawidłowo
👉 i inne sytuacje, na które nie ma konkretny mieszkaniec wpływu, bo nie stoi przy śmietnikach 24h.

Odpowiedzialność jednostki ma wartość, ale zbiorowa, gdzie odpowiedzialni za wszyscy, czyli nikt, to moim zdaniem totalne bezprawie.

Co o tym wszystkim myślicie? Jak jest u Was?

#Bytom #Segregacja #Odpady

Bytomskie Mieszkania

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl