Cewka Zapłonowa Opel MaxGear – www APARTS pl

Cewka Zapłonowa Opel MaxGear – www APARTS pl

Od jutra będę w swoim samochodzie Opel Astra G prowadził testy cewki zapłonowej MaxGear MG-8060. Listwę zapłonową dostarczył sklep motoryzacyjny www.APARTS.pl, zachęcam Was wszystkich do zakupów wszelkich części w sklepie APARTS.
Na końcu zamówienia w sklepie internetowym w specjalnym polu wpisz FORUMWIEDZY, a otrzymasz dodatkowy rabat, jako stały widz kanału ForumWiedzy.pl

Informacje własne
1,4/1,6 CORSA C VECTRA B ASTRA
Kody handlowe
MG-8060
Cewka zapłonowa
Cena 259 zł

Układ zapłonowy składa się z wielu współpracujących ze sobą sytemów i podzespołów, awaria nawet jednego elementu uniemożliwia poprawną pracę jednostki napędowej. Siła i regularność występowania iskry zapłonowej, inicjującej eksplozję w komorze spalania, wbrew pozorom nie zależy tylko od sprawności i wydajności świec zapłonowych. Niemniej istotną funkcję pełni cewka zapłonowa odpowiadająca za generowanie chwilowych skoków napięcia w układzie, poprzez przerywanie obwodu. Za sprawą cyklicznych wzrostów napięcia wytwarzana jest iskra przez świece zapłonowe – wyzwalająca energię zgromadzoną w mieszance paliwowej. W zależności od konstrukcji silnika stosowana jest różna liczba cewek – jedna na każdy cylinder, lub główna obsługująca wszystkie świece. Uszkodzenia samej cewki, bądź przewodów elektrycznych z nią współpracujących przekładają się na nierówną pracę jednostki napędowej, kłopoty z rozruchem a nawet całkowitą niechęć silnika do pracy.

https://aparts.pl/partscatalogue/13-0026-maxgear-cewka-zaplonowa,11-13~60026-0403-00689–MG~68060.aspx

Subskrybuj mój kanał i obserwuj test tej listwy na bieżąco na kanale. Jutro montaż.

Odsłony: 53

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl