Czyszczenie chłodzenia laptopa i wymiana pasty termoprzewodzącej na CPU GPU – MSI GE72 6QC

czyszczenie chłodzenia laptopa

W tym filmie zobaczysz krok po kroku, jak wyczyściłem układ chłodzenia (wentylatory) oraz jak wymieniłem pastę termoprzewodzącą na procesorze CPU oraz układzie graficznym GPU (GeForce GTX 960m).
W moim komputerze MSI GE72 6QC, który od nowości (3 lata) nie był czyszczony, wentylatory ostatnio zauważalnie częściej się uruchamiały przy zwykłej pracy biurowej (word, excel, przeglądarka) bez obciążenia grami i programami, dodatkowo wentylator szybciej się kręcił, co powodowało większy hałas. Winowajcą był kurz w obudowie wentylatora przy radiatorze, który utrudniał przepływ powietrza oraz stara i sucha pasta termoprzewodząca na procesorze i grafice, która nie przewodziła ciepła z procesora CPU i karty graficznej GPU do ciepłowodów (tzw. HOT PIPE).

Po czynnościach wykonanych na filmie, wentylatory uruchamiają się bardzo rzadko, a jeśli już to w niskim zakresie obrotów, podobnie jak to było po zakupie laptopa.

W filmie dodatkowo przekazuję dobre rady odnośnie czyszczenia układu chłodzenia, warto zobaczyć cały film.

Jeżeli film Ci się spodobał, to zostaw łapkę w górę, subskrybuj kanał z poradnikami i do zobaczenia w kolejnym poradniku.

#Laptop #Czyszczenie #Serwis #Komputer #CPU #GPU #MSI #GE72 #6QC #Wentylator #ForumWiedzy #Notebook #DIY #ZróbToSam

Film odpowiada na pytania i zagadnienia:
Jak wyczyścić laptop z kurzu?
Jak przyspieszyć laptop?
Wymiana pasty termoprzewodzącej w laptopie
Czyszczenie wentylatorów w laptopie
Czyszczenie układu chłodzenia laptopa
Jak otworzyć laptop MSI GE72 6QC?
Otwieranie laptopa
Jak wymienić pastę termoprzewodzącą w laptopie
Jak otworzyć laptopa?
Wymiana baterii MSI GE72 6QC
Wymiana dysku HDD SSD w laptopie MSI GE72 6QC
Wymiana RAMMSI GE72 6QC

Views: 63

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl