Czyszczenie chłodzenia laptopa i wymiana pasty termoprzewodzącej na CPU GPU – MSI GE72 6QC

czyszczenie chłodzenia laptopa

W tym filmie zobaczysz krok po kroku, jak wyczyściłem układ chłodzenia (wentylatory) oraz jak wymieniłem pastę termoprzewodzącą na procesorze CPU oraz układzie graficznym GPU (GeForce GTX 960m).
W moim komputerze MSI GE72 6QC, który od nowości (3 lata) nie był czyszczony, wentylatory ostatnio zauważalnie częściej się uruchamiały przy zwykłej pracy biurowej (word, excel, przeglądarka) bez obciążenia grami i programami, dodatkowo wentylator szybciej się kręcił, co powodowało większy hałas. Winowajcą był kurz w obudowie wentylatora przy radiatorze, który utrudniał przepływ powietrza oraz stara i sucha pasta termoprzewodząca na procesorze i grafice, która nie przewodziła ciepła z procesora CPU i karty graficznej GPU do ciepłowodów (tzw. HOT PIPE).

Po czynnościach wykonanych na filmie, wentylatory uruchamiają się bardzo rzadko, a jeśli już to w niskim zakresie obrotów, podobnie jak to było po zakupie laptopa.W filmie dodatkowo przekazuję dobre rady odnośnie czyszczenia układu chłodzenia, warto zobaczyć cały film.

Jeżeli film Ci się spodobał, to zostaw łapkę w górę, subskrybuj kanał z poradnikami i do zobaczenia w kolejnym poradniku.

#Laptop #Czyszczenie #Serwis #Komputer #CPU #GPU #MSI #GE72 #6QC #Wentylator #ForumWiedzy #Notebook #DIY #ZróbToSam

Film odpowiada na pytania i zagadnienia:
Jak wyczyścić laptop z kurzu?
Jak przyspieszyć laptop?
Wymiana pasty termoprzewodzącej w laptopie
Czyszczenie wentylatorów w laptopie
Czyszczenie układu chłodzenia laptopa
Jak otworzyć laptop MSI GE72 6QC?
Otwieranie laptopa
Jak wymienić pastę termoprzewodzącą w laptopie
Jak otworzyć laptopa?
Wymiana baterii MSI GE72 6QC
Wymiana dysku HDD SSD w laptopie MSI GE72 6QC
Wymiana RAMMSI GE72 6QC

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl