CZYSZCZENIE WTRYSKIWACZY SILNIKÓW BENZYNOWYCH MOŻE ROZWIĄZAĆ PROBLEM SZARPANIA SILNIKA

Próba samodzielnego oczyszczenie wtryskiwaczy silnika benzynowego w wielu przypadkach może rozwiązać różne problemy z silnikiem i jego pracą, np. Szarpanie silnika, problemy z równa pracą, porannym rozruchem.
Polecam, byś zużył obecne paliwo do 1/8 baku, następnie jedź na dobrą stację, zatankuj cały bak najlepszej benzyny jaka jest i dodaj do baku jeszcze zawartość takiego środka do czyszczenia wtryskiwaczy.
Nie oczekuj cudów od razu! Po przejechaniu około 100-200 km powinieneś odczuć znaczącą poprawę, a jeśli ustąpią wszelkie negatywne skutki, powtórz czyszczenie jeszcze raz, czyli zużyj obecne paliwo i znowu max bak najlepszego oleju napędowego i ten środek.
Będzie to znaczyć, że miałeś problem z kiepskim paliwem i wtryskiwacze lały zamiast tryskać mgiełkę paliwa, bo się zapchały. Warto wymienić też filtr paliwa.

Spróbować warto, wielu tak rozwiązało swoje problemy z pracą silnika i nie wpadło w koszta warsztatowe.

Jeżeli zaś metoda nie pomoże, to od razu jedź do elektronika samochodowego by zweryfikował pracę silnika za pomocą komputera diagnostycznego, bo być może jakiś element elektryczny nie pracuje właściwie, którego wyczyszczenie lub wymiana rozwiąże problem. Mając tą wiedzę możesz samodzielnie lub u mechanika rozwiązać problem ostatecznie, bez wymian innych elementów, często zbędnie.

Czy stosujesz powyższą metodę? Lub stosowałeś kiedyś?

Odsłony: 64

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl