Dlaczego grzejnik stuka? Powodem pukania jest odwrotne (błędne) podłączenie rur zasilania i powrotu

Stukanie grzejnika, pukanie w grzejniku

Jeżeli spotkasz się z sytuacją, że grzejnik centralnego ogrzewania podczas grzania wydaje niepokojący dźwięk, czyli stuka lub puka, to najprawdopodobniej winny jest błędny montaż, czyli zamieniony powrót z zasilaniem grzejnika, czyli podłączone rury na odwrót.

Tymczasowo może pomóc zmniejszenie szybkości przepływu wody przez grzejnik na pompie wody lub poprzez zmniejszenie nastawy wstępnej na zaworze termostatycznym (wkładce zaworowej), czyli zmniejszenie przepływu wody przez grzejnik. Ograniczony przepływ wody powinien zlikwidować problem stukania grzejnika, ponieważ zmniejszy się oddziaływanie przepływającej wody na trzpień z uszczelką w zaworze termostatycznym, jednak należy traktować takie rozwiązanie jako obejście problemu, tymczasowe rozwiązanie, do czasu zmiany podłączenia rur powrotu i zasilania, w sposób poprawny, zgodny z zaleceniami producenta grzejnika.

Mam nadzieję, że dokładnie wyjaśniłem temat.

#Grzejnik #Stukanie #Pukanie #CentralneOgrzewanie #Podłączenie #Dom #Mieszkanie #Ogrzewanie #Instalacja #CO #Instalator

Views: 2825

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl