EDUART – NASZA PLANETA ZIEMIA – Recenzja

Niedawno otrzymałem możliwość sprawdzenia pomocy naukowej, jaką jest EDUART, czyli tablica edukacyjna o tytule NASZA PLANETA ZIEMIA, która w przejrzysty, świetnie zaprojektowany sposób przekazuje wiedzę MIMOCHODEM.

Co to jest nauka mimochodem, wyjaśnię poniżej wraz z przykładem z życia wziętym. Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją produktu w formie pisemnej oraz wideo.

EDUART Mapa Świata

No i to co mnie tutaj najbardziej zaciekawiło, to właśnie nowy sposób nauki, który jest nam wszystkim znany, ale nie był dotychczas nazwany jednoznacznie i właśnie pomysłodawca tablic EDUART, Pan Sever Słowikowski ubrał wiedzę w design na najwyższym poziomie w dwóch opcjach do wyboru dla klienta i zrobił to bardzo dobrze.

Przygotowałem dla Was krótką wideo recenzję produktu, zapraszam do zobaczenia.

Tablica edukacyjna EDUART jest w formie płyty kompozytowej, która jest sztywna i idealnie komponuje się z dowolną ścianą uzupełniając ją w wiedzę.

EDUART Tablica Edukacyjna
Do dyspozycji jest także tańsza opcja EDUARTA w formie folii twardej, którą można przyczepić do ściany za pomocą taśmy, kleju, gwoździ czy też innych form montażu.

Obydwie wersje są w tych samych wymiarach, to jest 140 cm na 70 cm. W przypadku szczególnych zamówień, np. większej ilości można negocjować ceny i zamawiać inne wymiary, dopasowane stricte do potrzeb zaintersowanego klienta.

EDUART Opis Tablicy

Przyjrzyjmy się szczegółowo aspektom, na które należy zwrócić uwagę.

EDUARTY są produktami INNOWACYJNYMI, tzn. są alternatywą dla obrazów, plakatów w pokoju dziecięcym pełniąc dwie role, dekoracyjną i edukacyjną jednocześnie.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by tego typu tablice edukacyjne wisiały w salonie, przedpokoju czy też biurze uzupełniając powierzchnię w cenną wiedzę, którą zainteresuje się dosłownie każdy właśnie poprzez przyswajanie wiedzy MIMOCHODEM.

EDUART w biurze ForumWiedzy

Może krótko wytłumaczę, co to jest nauka mimochodem w teorii i praktyce, bo sam to przetestowałem na sobie i swojej córce 6 letniej.
Wieszając tablicę na ścianie, nie chodzi o to, by stawiać przed tablicą dziecko i kazać mu się uczyć.

EDUART Nauka Mimochodem

Nauka mimochodem polega na tym, że wiedza ma być dostępna, ma po prostu być na widoku w miejscu widocznym, przechodnim, zauważalnym, a dziecko samo z siebie będzie przyswajać wiedzę, krok po kroku, aż sami będziemy zaskoczeni tym, że dziecko tak dużo wie.
Przykładowo moja córka wie gdzie jest Egipt, Stany Zjednoczone, Chiny i inne, a wystarczy, że czasem spojrzy na tablicę, gdy akurat ma taką okazję, to naprawdę działa.

Taka forma przyswajania wiedzy jest analogiczna do tego, jak idziemy ulicami, jeździmy samochodami i oglądając banery reklamowe dzień po dniu takie same, zapamiętujemy hasła reklamowe, obrazy, po prostu, bez przymuszania, bo po prostu często na nie spoglądamy.

EDUART Nasza Planeta Ziemia

Eduart NASZA PLANETA ZIEMIA to mapa polityczna świata z wymienionymi i opisanymi państwami, terytoriami zależnymi, morzami i oceanami.
Wszystkie państwa wymienione są w pełnej nazwie wraz z informacją na temat ich stolic, powierzchni, obowiązujących języków oraz oficjalnej waluty.

EDUART Opis Tablicy
Dzięki systemowi kolorystycznemu szybko można odnaleźć każde państwo oraz zapamiętać na jakim leży kontynencie i to bardzo pomaga w rozdzielaniu na pierwszy rzut oka kontynentów, co szczególnie pomaga dzieciom w rozpoznaniu podziału. Dookoła mapy świata dostępne są flagi państw, kilka informacji na temat każdego państwa, takich jak stolica, powierzchnia, język, waluta oraz to co bardzo istotne, każda flaga ma kolor tła w kolorze kontynentu, co znacznie ułatwia szybkie znajdowanie państwa na mapie.

EDUART Mapa Świata

Design EDUARTA jest przemyślany i świetnie zaprojektowany, przez co wiedza jest przekazywana w bardzo przystępny sposób dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Eduarty wykonane są z płyty kompozytowej składającej się z lakierowanych warstw aluminiowych połączonych rdzeniem polietylenowym, w takiej konfiguracji tablica posiada wyjątkową sztywność przy zachowaniu niskiej wagi.

EDUART - Płyta Kompozytowa

Płyty o grubości 2mm idealnie komponują się ze ścianami, wisząc w jej bardzo bliskiej odległości. Drugim tańszym rozwiązaniem jest folia. Jest to tzw. folia twarda PCV o grubości 0,3mm, przy takiej grubości oczywiście przestaje być twarda i jest elastyczna, zatem można ją dopasować do różnej powierzchni, np. kolumny okrągłej lub nawet można ją dociąć nożycami lub nożem do tapet, wg potrzeb.
Folia jest odporna na wilgoć co daje dużą przewagę nad papierem i nie drze się tak łatwo. Można ją zatem przecierać wilgotną szmatką z kurzu.

EDUART Plyta Kompozytowa Folia Twarda

Tablica z płyty kompozytowej transportowana jest do klienta przez firmę kurierską w sposób maksymalnie zabezpieczający jej konstrukcję, podczas transportu nie powinno być najmniejszych problemów, ale jeśli zauważysz, że opakowanie jest sfatygowane, kanty mocno ponaginane od np. rzucania w samochodzie lub na sortowni, to przy kurierze poproś o sprawdzenie przesyłki, czy nie jest uszkodzona, zanim potwierdzisz odbiór, tak by w razie uszkodzeń rogów móc zgłosić reklamację do transportu, to ważne. Płyty są opakowane w folie bąbelkowe, narożniki są zabezpieczone specjalną płytą i lub narożnikami, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo przesyłki.

Eduart w formie twardej folii jest zwinięty w pojemniku, przez co nie ma możliwości jego uszkodzenia podczas transportu.

Eduarty Transport Folia Twarda PCV

 

Kilka słów na temat mocowania tablicy kompozytowej, czyli EDUARTA do ściany. Montaż jest banalny, wystarczy odmierzyć i zamocować 2 haczyki w odległości 90 cm w poziomie i powieszenie tablicy jest dosłownie chwilką, z czym poradzi sobie dosłownie każdy. Należy zwrócić uwagę, by mocowania wybrać odpowiednie do rodzaju ściany, tak by były solidne, nie zaleca się stosowania gwoździ cieniutkich, bo jeśli puszczą, to tablica może spaść i uszkodzić jakiś mebel, podłogę lub inny element mieszkania. Stąd należy wykonać mimo iż prostą czynność montażu, dokładnie.

Do montażu przyda się wkrętarka lub wiertarka, wiertło, poziomica, kołki i haczyki oraz miarka i mazak do zaznaczenia punktów w odległości 90 cm, do tego 20 minut pracy i gotowe.

Nagrałem dla Was poradnik, jak powiesić EDUART na ścianie z płyty kartonowi gipsowej za pomocą “ślimaków”, czyli mocowań do płyty kartonowo gipsowej, mam nadzieję, że film będzie przydatny.

Na koniec trzeba coś powiedzieć o cenie, no bo przecież nie ma nic za darmo, cena na dzień 9.05.2016, po aktualne ceny zawsze trzeba zajrzeć na stronę, sklep www.eduart.eu.

Eduarty Cennik

EDUART w formie tablicy kompozytowej, szczególnie zalecanej przeze mnie, to koszt 275 zł, na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że drogo, ale czy warto oszczędzać na nauce dziecka, myślę że nie, szczególnie, że produkt ten wygląda świetnie i dopasowuje się do każdego wnętrza, jest przyległy do ściany i wygląda po prostu bardzo dobrze.

EDUART - NASZA PLANETA ZIEMIA

Wersja EDUARTA z folii twardej to koszt niższy, bo tylko 155 zł i jest tak samo wysokiej jakości produktem pod względem wydruku i odporności na wilgoć, zatem można go przecierać szmatką z kurzu, jednak wybór czy kupić folię czy tablicę pozostawiam Wam. Ja polecam szczególnie tablicę z płyty kompozytowej, która jest elegancka i wygląda moim zdaniem super. Będzie pasować do każdego pomieszczenia, ale możliwość wykorzystania folii twardej elastycznej może być bardziej odpowiednia do Waszych potrzeb.

EDUART - NASZA PLANETA ZIEMIA

Czas na podsumowanie, w którym trudno nie wspomnieć o świetnym produkcie, który jest praktyczny, edukacyjny i po prostu przemyślany. Wiedza upakowana w design to bardzo dobry kierunek, bo coraz więcej rodziców nie oszczędza na nauce swoich dzieci i ufa temu, że w naukę trzeba inwestować, ale nie w sposób najtańszy i byle jaki, ale jakościowy i prosty. EDUARTY świetnie wpisują się w potrzeby rodziców, którym zależy na zdobywaniu przez dzieci nauki w sposób prosty i przyjemny.

Oceniam osobiście produkt bardzo wysoko, jakość wykonania, druku, łatwość montażu czy też sam pomysł.
Według mojej wiedzy, EDUARTY będą miały inne odsłony, zatem będzie więcej tematów dotyczących tablic, obecnie dostępne są trzy.

EDUART – POCZET KRÓLÓW I KSIĄŻĄT POLSKICH oraz EDUART – UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW CHEMICZNYCH – które także miałem okazję recenzować.

Trzeba przyznać, że EDUART to świetny produkt i jeśli zastanawiasz się nad zakupem, to polecam bez dwóch zdań, warto wydać pieniążki na tego typu produkt, a potem obserwować przyswajanie wiedzy przez swoje pociechy, ale także nas samych czy też gości.

Mam nadzieję, że powyższe zdjęcia i filmy instruktażowe, pokazowe i recenzja wideo w pełni odpowie na wszelkie Twoje pytania. W przypadku pytań dodatkowych, zapraszam do komentowania artykułu lub filmu z recenzją na naszym kanale YouTube.

Zapraszam Ciebie drogi czytelniku do odwiedzenia strony producenta i zapoznania się z najnowszą ofertą i dodatkowymi informacjami.
Strona Producenta EDUART Sztuka Nauki – http://www.eduart.eu/

EDUART - tablice edukacyjne

Visits: 3

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl