Garmin® podpisuje porozumienie o zakupie akcji w celu przejęcia Tacx, wiodącego producenta trenażerów rowerowych

Garmin Ltd (NASDAQ: GRMN) ogłosił, że jedna ze spółek zależnych firmy podpisała ostateczną umowę nabycia będących w obrocie akcji spółki Tacx Onroerend en Roerend Goed B.V („Tacx”). Tacx to prywatna holenderska firma produkująca trenażery i akcesoria do treningu kolarskiego w pomieszczeniach, a także oprogramowanie szkoleniowe i aplikacje. Zakończenie transakcji przejęcia spodziewane jest w drugim kwartale 2019 r. i jest uzależnione od uzyskania zezwoleń regulatora oraz realizacji warunków zamknięcia.

Jako lider rynku, Tacx jest znany z innowacyjnej linii inteligentnych urządzeń do treningu kolarskiego w pomieszczeniach, w tym wysoko cenionego trenażera NEO 2 i rewolucyjnego NEO Bike, które mierzą szacowaną prędkość, moc i rytm. Oferując wysoce realistyczną i dokładną symulację jazdy, produkty Tacx dają kolarzom realistyczne doświadczenia treningowe podczas ćwiczeń na trenażerze. W celu uzyskania najbardziej interaktywnych i wciągających wrażeń podczas treningu wewnątrz, trenażery Tacx bezprzewodowo łączą się z popularnymi aplikacjami, które oferują plany treningowe, analizę danych, scenografię treningu z całego świata, oraz możliwość wirtualnej rywalizacji z innymi zawodnikami w czasie rzeczywistym.

„Tacx wprowadza zupełnie nową kategorię produktów do portfolio firmy Garmin, rozszerzając nasz zasięg na rynek treningów stacjonarnych. Razem z Tacx, Garmin oferuje kolarzom motywujące rozwiązania treningowe na cały rok” – mówi Cliff Pemble, prezes i CEO firmy Garmin.

„Jesteśmy podekscytowani, że w zakresie badań, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań oraz globalnej sieci dystrybucji możemy liczyć na wsparcie takiego lidera technologii, jak Garmin.” – powiedział Koos Tacx, dyrektor generalny Tacx.

Tacx jest firmą z własnymi działami badawczo-rozwojowymi i linią produkcyjną. Blisko dwustu pracowników dołączy do globalnego zespołu Garmin. Aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku trenażerów rowerowych, Tacx realizuje projekt dokapitalizowania swojego centrum R&D.
Warunki finansowe przejęcia nie zostaną ujawnione.

Od dziesięcioleci Garmin jest pionierem w wykorzystywaniu systemu GPS w nawigacji, a także w użytkowaniu urządzeń bezprzewodowych dedykowanych osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych gałęzi jakimi są motoryzacja, lotnictwo, żegluga, outdoor i rekreacja. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę https://www.garmin.com/pl-PL

Views: 2

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl