Grecja 2020 wymagane dokumenty przed wylotem (Formularz PLF, Deklaracja Zdrowotna, Umowa)

Przed wylotem do Grecji musisz wykonać kilka czynności, takich jak:

  • wypełnić formularz PLF na stronie https://travel.gov.gr/#/ , by uzyskać kod QR na maila,
  • wypełnić deklarację zdrowotną dla touroperatora,
  • mieć przy sobie umowę z biura podróży, czyli najczęściej 1 strona umowy, bo reszta to najczęściej warunki, regulamin i może to być nawet około 20 – 30 stron, które nie są potrzebne,
  • MUSISZ MIEĆ OCZYWIŚCIE WAŻNY PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY

Zobacz aktualne wytyczne dla podróżujących do Grecji samolotem na wakacje. Uzyskasz w filmie informacje na temat tego, czy dla dzieci trzeba uzyskać kod QR osobno oraz jakie dokumenty są potrzebne lub inne ciekawe informacje ;).

Zobacz też poprzedni film sprzed kilku dni. Wtedy jeszcze nie było wymogu wypełniania formularza przez dzieci. Wszystko pokazane jest na komputerze.

Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Greckiej jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i czy pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to skontaktuj się ze swoim biurem podróży i uzgodnij ostatecznie wszelkie wymagania, wytyczne, byś miał spokój ducha :).

Potwierdzenie wypełnienia formularza (mail), uzyskany kod QR (mail) warto wydrukować i mieć przy sobie w wersji papierowej, gdyby elektronika zawiodła. Poniżej awaryjnie do pobrania wstawiłem link do formularza PLF w wersji papierowej.

Zobacz poradnik wideo, krok po kroku pokazujący, jak wypełnić formularz PLF:

DLA KAŻDEGO, NAWET DLA DZIECKA, WYPISZ OSOBNY FORMULARZ, BY KAŻDY CZŁONEK RODZINY MIAŁ OSOBNY KOD QR, NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY DZIECKO MASZ WPISANE DO SWOJEGO FORMULARZA.
DZIŚ BIURO PODRÓŻY RAINBOW TOURS DAŁO MI TAKIE ZALECENIE.

Przykład: 2 dorosłych i 2 dzieci, czyli 4 formularze PLF, z czego w 2 od rodziców, dopisujemy w formularzu swoje dzieci, każdy rodzic uwzględnia wszystkie swoje dzieci lecące.

Kody QR rozpoczynające się od 1 na lotnisku w Grecji są kierowane na test na koronawirusa, z tego co wiem wszystkie. Kody QR z 2 nie są kierowane na test.

Mam nadzieję, że ten poradnik Wam się przyda, bo sporo pytań o jego wypełnienie pojawia się w Internecie, np. na grupach w serwisie Facebook.

Pobierz formularz PLF w formie pliku pdf, który możesz wydrukować, wypełnić ręcznie, gdyby kod QR nie dotarł.
Taki wzór otrzymałem od jednej turystyki, która otrzymała plik z biura podróży, na wypadek gdyby kod QR nie dotarł.

Link do pliku: https://drive.google.com/file/d/1LQ37ja3XttUGLiaB9QHyDkiIHLfsoIPd/view?usp=drivesdk

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to skontaktuj się ze swoim biurem podróży telefonicznie lub mailowo, by ustalić, czy jeszcze są jakieś wymagania dodatkowe lub czy wszystko dobrze rozumiesz i posiadasz, tak by spokojnie odbyć podróż do Grecji :).

Odsłony: 4

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl