Instalacja elektryczna 230V lub 400V do domu mieszkania – porównanie

Zobacz istotne różnice w instalacji 230V i 400V, dzięki czemu powinno Ci to pomóc zrozumieć istotne fakty, które przemawiają za wyborem instalacji 3 fazowej, jako bardziej funkcjonalnej, bezpiecznej i po prostu praktycznej.

Niektóre płyty indukcyjne i inne urządzenia elektryczne mają ustawione zabezpieczenie wewnętrzne dotyczące maksymalnej mocy wykorzystania przy podłączeniu do 230V, że gdy jest podłączenie za pomocą napięcia 230V, to maksymalną moc, jaką może płyta użyć to np. 3700W lub inną, wtedy takie podłączenie jest bezpieczne dla instalacji elektrycznej 1 fazowej 230V, ale to trzeba zweryfikować, oczywiście ogranicza nam to wykorzystanie płyty w pełni, która to w pełni swojej mocy działa przy podłączeniu do instalacji 3 fazowej. Warto zapoznać się z instrukcją urządzenia, zanim kupimy dane urządzenie, np. pobierając ją w PDF ze strony producenta lub w sklepie. Tego typu funkcja może być idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które uparły się na płytę, a instalacja elektryczna sprawia ograniczenia.

Na kanale znajdziesz sporo poradników elektrycznych, zapraszam do oglądania.

Zapraszam do subskrypcji kanału ForumWiedzy.pl i polubienia ForumWiedzy.pl na Facebooku, dzięki czemu będziesz zawsze na bieżąco.

Inne ciekawe filmy:

Views: 270

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl