Jak dopasować krawat do garnituru?

Na rynku dostępne są krawaty o długości od 145 cm do 152 cm. Krawat musi być dopasowany do naszej sylwetki i wzrostu, tak by jego końcówka sięgała połowy klamry paska u spodni. Długość jest też istotna ze względu na rodzaj wiązania węzłów. Znacznie więcej materiału wymagać będzie węzeł windsorski lub węzeł półwindsorski niż przykładowo four-in-hand.

Pamiętaj, że wąskie krawaty wymagają mniejszych kołnierzyków koszuli, a także pasują do osób z zaokrągloną twarzą. Jeżeli posiadasz twarz szczupłą, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie krawat grubszy, który wyrówna proporcje między krawatem i twarzą.

W sklepie z krawatami warto zapytać o poradę dotyczącą okazji i stroju, do którego krawat potrzebujemy, przedstawiając szczegóły, czyli kolor garnituru itp. Obsługa zapewne bardzo dobrze nam doradzi, jednak też musimy mieć świadomość okazji, na jaką chcemy przygotować krawat i wygody noszenia, by kolor lub wzór w żaden sposób nie sprawiał, że będziemy wyglądać niestosownie lub nawet śmiesznie.

Krawat to klasyka, która powinna mieć swoje odzwierciedlenie w szafie każdego mężczyzny, a dokładnie to powinien mieć ich przynajmniej kilka. Krawat nadaje się dosłownie na każdą okazję i optycznie wyszczupla, co będzie dobrą informacją dla panów o pełniejszej sylwetce.

Views: 0

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl