Jak Działa Nagrzewnica w Układzie Chłodzenia ZOBACZ CAŁOŚĆ

Jak Działa Nagrzewnica W Układzie Chłodzenia ZOBACZ CAŁOŚĆ

Omawiam w filmie chyba wszystkie zagadnienia, zasadę działania oraz możliwe problemy, jakie mogą wystąpić, gdy jest problem z nagrzewnicą.



Jak Działa Nagrzewnica W Układzie Chłodzenia ZOBACZ CAŁOŚĆ 2

Polecam zobaczyć całość i skomentować film oraz subskrybować kanał z poradnikami.

Jak Działa Nagrzewnica W Układzie Chłodzenia ZOBACZ CAŁOŚĆ
Jak Działa Nagrzewnica W Układzie Chłodzenia ZOBACZ CAŁOŚĆ

Już niebawem nagrzewnicę z filmu będę montował w samochodzie Opel Astra G 1.6 16v i oczywiście nagram dla Was szczegółowy film, krok po kroku, jak samodzielnie wymienić nagrzewnicę w samochodzie.

Będzie też film, jak zastosować płukankę do układu chłodzenia – LIQUI MOLY, zatem zapowiada się na kanale Ciekawie.

Będzie też jak wymienić płyn w chłodnicy, w ogóle dużo praktyki będzie.

Koncentrat Płyn Do Chłodnicy

Kilka informacji na temat nagrzewnicy do Opla Astry G – dwóch rodzajach:

Wymiennik systemu ogrzewania dla wersji produkcyjnej BEHR.
O kodach oryginalnych

OPEL 09117283
OPEL 1618142
OPEL 9117283

https://aparts.pl/partscatalogue/54279-nrf-wymiennik-ciepla-ogrzewanie-wnetrza,11-54279-0205-00467–54279~2NRF.aspx#transport-tabs-1

Opel zastosował w swoich samochodach dwa systemy „rodzaje” wymienników ciepła
opisywany BEHR oraz DELPHI.
Systemy głównie różnią się wymiarami zewnętrznymi oraz tym że system DELPHi jest przewidziany
dla pojazdów bez automatycznego sterowania klimatyzacji
Delphi o kodach oryginalnych

OPEL 09117117
OPEL 1618133
OPEL 1618134
OPEL 1618135
OPEL 1618182
OPEL 1618206
OPEL 1618312
OPEL 9117116
OPEL 9117117
OPEL 9117118
OPEL 9118960
OPEL 9192937
OPEL 93180006

Oba wymienniki różnych producentów są dostępne w ofercie aparts.pl w dziale: ogrzewanie/wentylacja

Warto zastosować profesjonalny środek czyszczący układu chodzenia. Polecamy profesjonalne preparaty firmy LIQUY MOLY.

https://aparts.pl/partscatalogue/2699-liqui-moly,11-2699-FLIQUI~1MO-0-0-2699~2LQM.aspx

oraz uzupełnić układ nowym płynem nie zamarzającym dostępnym w koncentracie G12 na naszej stronie w dziale płyny. Dostępne objętości 1,3,5litrów
https://aparts.pl/pages/custompage.aspx?pageid=131

https://aparts.pl/clientcatalogue/articledetail.aspx?id=3-PLYN&level=1&selectedNameValues=CH%C5%81ODNICZY=R%C3%93%C5%BBOWY+G12&item=XTD3L

Rozcieńczenie 1:1 pozwala zalać układ chłodniczy roztworem o temperaturze zamarzania określonej na -38stopni

 


 

Przy okazji już teraz zachęcam Was do zobaczenia filmów, jakie już są na kanale dotyczące termostatu, układu chłodzenia, nagrzewnicy, odkamieniania różnymi metodami, nawet niezalecanymi typu ocet lub odkamieniacz do czajników KAMIX, nie zalecam tych metod, ale warto zobaczyć filmy, by nabyć wiedzy, której nigdzie indziej nie uzyskacie, tylko na moim kanale.

Raz jeszcze podkreślam, że te metody na swoim samochodzie przetestowałem, zero jakichkolwiek problemów czy usterek, ale są one NIEZALECANE! Stosować powinno się środki typu LIQUI MOLY, K2 lub po prostu wymienić nagrzewnię w układzie chłodzenia, dlatego niebawem powstanie film, z wymiany, krok po kroku, by każdy mógł z moją pomocą wybrać odpowiedni rodzaj naprawy słabej wydajności ogrzewania przez zakamienienie nagrzewnicy, czy to chemiczny, czy po prostu wymiany elementu na nowy.

Poniżej wszystkie filmy, jakie są na kanale ForumWiedzy.pl dotyczące układu chłodzenia, nagrzewnicy, termostatu, płukania układu chłodzenia itp., zapraszam do zobaczenia i subskrybowania kanału oraz komentowania, Wasze cenne uwagi, rady są bardzo istotne dla innych widzów. Podzielcie się swoimi radami pod filmami.

Przy okazji dla celów informacyjnych może przyda Wam się dodatkowa wiedza, jak działa ocet i odkamieniacz KAMYK na kamień, co widać na przykładzie czajnika bezprzewodowego.

Przy okazji, może przyda się drobna rada, jak zrobić lejek do płynów, czyli do nalewania płynu do chłodnicy, oleju itp.

Czasem problemem jest, niedogrzewanie się silnika, wskaźnik poniżej normy w temperaturze ogrzewania i wtedy często problemem jest uszkodzony termostat, który się nie domyka lub zbyt szybko otwiera i układ jest niedogrzany, a my mamy problem z ogrzewaniem w samochodzie i większym spalaniem paliwa.

 

Więcej ciekawych filmów na naszym kanale ForumWiedzy.pl na YouTube – subskrybujcie!

Szerokości i dobrego ogrzewania :)
Zapraszam do subskrypcji kanału i udostępnijcie film dalej, pewnie wszystkich zmotoryzowanych zainteresuje.

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl