Jak działa zawór odcinający grzejnik centralnego ogrzewania od instalacji centralnego ogrzewania?

Zawór odcinający powrotny kulowy – jak to działa?

Zobacz, jak działa zawór odcinający do grzejnika, dzięki któremu można odłączyć grzejnik od instalacji centralnego ogrzewania, dzięki czemu można zdemontować grzejnik, bez zatrzymywania pracy całej instalacji centralnego ogrzewania.

UWAGA: Można się spotkać z zaworami odcinającymi, które nie mają ogranicznika trzpienia, co może spowodować, że odkręcimy śrubę i wyleje się woda z grzejnika, jednak są to rzadko spotkane zawory. Mimo wszystko, zawsze należy zachować ostrożność przy odkręcaniu i warto policzyć ilość obrotów, by móc bez problemu przywrócić poprzedni stan.

Niektóre zawory odcinające pełnią też rolę regulacyjną, bo jak można na filmie zobaczyć, to zależnie od ilości obrotów, możemy ograniczać ilość wody jaka przez grzejnik przepływa, podobnie jak w zaworze termostatycznym z nastawą wstępną.

Jeżeli będziesz miał jakieś pytanie, to pisz w komentarzu pod filmem.

#Grzejnik #CentralneOgrzewanie #Zawór #JakToDziała #Woda #Kaloryfer #Porady #Dom #Mieszkanie #Instalacja #CO #Instalator

Zawór odcinający powrotny kulowy
Zawór kulowy
Zawór powrotny
Zawór odcinający
Odcięcie grzejnika
Centralne ogrzewanie

Views: 599

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl