Jak Konserwować Okna PVC – Uszczelki Okienne – Poradnik [4K]

Konserwowanie gumowych uszczelek, które nieustannie są poddawane zgniataniu oraz warunkom atmosferycznym, czyli deszcz, śnieg, wiatr, promienie słoneczne, jest bardzo ważne i należy wykonać konserwację przynajmniej raz na rok, aby uszczelki nie pękały i służyły bezawaryjnie utrzymując swoją sprężystość.

Zawsze można wymienić uszczelki na nowe, ale szkoda na to pieniędzy, lepiej konserwować okresowo uszczelki, to wyjdzie znacznie taniej.

 

 

Należy pamiętać, że nie czyścimy tylko zewnętrznej części uszczelki, ale także wewnętrzną komorę, która często jest zakurzona i zabrudzona.

Ja używam do konserwacji uszczelek okiennych, drzwiowych i samochodowych specjalny silikon do uszczelek, sprawdza się rewelacyjnie i nie zostawia śladów na ramie okiennej, a uszczelki pracują bezawaryjnie.

Do czyszczenia uszczelek przed konserwacją zwykle używam nawilżanych chusteczek „do pupy”, idealnie oczyszczają powierzchnie uszczelki z każdej strony, bez psikania różnymi środkami, typu płyn do okien itp. Potem na sucho papierem kuchennym i po chwili można konserwować uszczelki silikonem do uszczelek, który sprawdza się super.

Napisz, jakiego środka używasz Ty?

 

 

Zapraszam do subskrypcji kanału ForumWiedzy.pl na YouTube i polubienia ForumWiedzy.pl na Facebooku, dzięki czemu będziesz zawsze na bieżąco z praktycznymi poradnikami, które mogą Ci się przydać teraz lub kiedyś.

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii. Redaktor ForumWiedzy.pl oraz prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube.

Website: https://www.forumwiedzy.pl