Jak naprawić swoje zdjęcie, gdy nie pokazuje się w kliencie Lync Skype

Problem dotyczy braku ustawionego swojego zdjęcia w kliencie LYNC/SKYPE od Microsoftu, mimo iż zdjęcie profilowe na OWA mam ustawione, to się nie pokazuje, a pokazuje się biała sylwetka na szarym tle:

Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 1
Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 1

Aby rozwiązać problem należy:

 1. Wyłączyć klienta LYNC/SKYPE na swoim komputerze całkowicie, jeżeli nie widzicie belki z opcją “Plik”, należy nacisnąć lewy ALT i się belka pokaże.

  Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 2
  Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 2


 2. Otwórzyć Edytor rejestru, uruchamiając program regedit.exe w programie/konsoli cmd.exe lub wpisując w start w wyszukaj

  Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 3
  Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 3


 3. W Edytorze rejestru przechodzimy do folderu     HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Lync i cały klucz “Lync” usuwamy, jeżeli masz obawy, to wyeksportuj cały klucz “Lync” prawym guzikiem klikając na “Lync” wybierając eksportuj, zawsze można go będzie przywrócić w razie co.
  Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 4
  Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 4
  Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 5
  Microsoft LYNC zdjęcie się nie pokazuje 5

  Dodatkowo musimy przed uruchomieniem programu wykasować cały katalog Lync w tej lokalizacji:

  C:\Users\USER\AppData\Local\Microsoft\Office\15.0
  Dzięki temu wszystko odświeży się na nowo, bez tego ruchu, zdjęcie się nie zaktualizuje, potrzebne będzie wyłączenie ew. klienta Outlook.

 4. Teraz wystarczy uruchomić program Lync lub Skype i zdjęcie powinno się zaimportować na nowo z OWA – Outlook Web Access, gdzie w opcjach profilu ustawiliśmy sobie swoje foto. https://outlook.office365.com/owa/#path=/mail wystarczy wejść na tę stronę, zalogować się i po prawej stronie kliknąć na swój obrazek i kliknąć “O mnie” następnie “Edytuj” i “Zmień swoje zdjęcie”, ale to pewnie macie już zrobione.

  Czasem może się zdarzyć, że zdjęcie nie pojawi się od razu a za godzinę lub na następny dzień, trzeba chwili cierpliwości 🙂

Views: 3

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl