Jak Odkamienić i Wypłukać NAGRZEWNICĘ i CHŁODNICĘ Opel Astra G Zafira A

Jeżeli w Waszym samochodzie, mimo sprawnego termostatu, ogrzewanie jest słabe, tzn. działa, ale przy nagrzanym silniku do 90 stopni i uruchomieniu wentylatora na maksimum lecie chłodne powietrze, to prawdopodobnie Wasza nagrzewnica jest po prostu niewydajna, czyli osiadł w jej rurkach osad wapienny i nie oddaje nagrzewnica ciepła. Oczywiście, może to być też wina elektrozaworu przed nagrzewnicą, że się nie uruchamia, ale to myślę już wykluczyłeś, o ile takowy posiadasz.

Warto zobaczyć film jak działa nagrzewnica w układzie chłodzenia, to wyjaśni wielu z Was co i jak, zanim przystąpicie do płukania lub wymiany.

Temat odkamieniania i płukania układu chłodzenia, czyli nagrzewnicy, chłodnicy, ale także wszelkich kanałów, którymi płyn do chłodnic płynie zgłębiłem w kilku praktycznych poradnikach, żaden z nich nie wykazał negatywnego skutku, tzn. uszkodzenia pojazdu, układu chłodzenia, usterek, nieszczelności i innych.

Pokażę dwa sposoby, 2 zalecane – środkami LIQUI MOLY oraz K2, z których najlepszym rozwiązaniem jest LIQUI MOLY, czyli najlepszy środek do tego typu napraw.

Dwa kolejne sposoby za pomocą OCTU i Odkamieniacza do czajników bezprzewodowych są także bardzo skuteczne, kontrowersyjne i niezalecane. Nie zalecam ich stosować, bo nie wiem jakie dadzą efekty w Waszych pojazdach, u mnie bez problemy działały i dały pozytywny skutek.

Na końcu pokażę Wam film, jak wymienić krok po kroku nagrzewnice, której czyszczenie już nic nie daje, po prostu jest zapchana lub uszkodzona, kanały zatkane.

Zapraszam Was do subskrypcji naszego kanału ForumWiedzy.pl na YouTube i korzystania z naszych poradników, których jest BARDZO DUŻO i będzie jeszcze więcej.

Visits: 558

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl