Jak Ominąć Autostradę Płatną w Słowenii w kierunku Chorwacji BEZ WINIET Poradnik PL

Szanowni Koledzy i Koleżanki (podróżnicy)  jadący na wakacje z Polski do Chorwacji  lub Czarnogóry, pewnie wybierzecie najprostszą drogę i zalecaną czyli przez CZECHY, AUSTRIĘ, SŁOWENIĘ, no i zakup winiet będzie Wam ciążył.

Szczególnie zakup winiety w Słowenii boli, bo jest drogi, koszt około 151 zł za miesięczną winietę, to trochę przesada, szczególnie, że do przejechania jest około 60 km autostrady.

W związku z powyższym, ludzie szukają opcji, jak ominąć autostradę w Słowenii w kierunku Chorwacji lub Czarnogóry i taki sposób jest, sprawdzony przeze mnie 2 lata pod rząd.

Zobaczcie najpierw na czym polega całe ominięcie, by zrozumieć całość zagadnienia, a następnie dodane są filmy konfiguracji nawigacji w różnych aplikacjach, urządzeniach.

 

 

Najważniejszym w konfiguracji nawigacji samochodowej GPS jest to, by w Austrii przed granicą zjechać na MURECK, czyli miasto graniczące ze Słowenią, zatem w Austrii zjeżdżamy z autostrady przed granicą ze Słowenią i jedziemy na MURECK L214 – tak wpisujemy w nawigacji punkt, w MURECKU jest most, przez który przejeżdżamy (granica AUSTRIA/SŁOWENIA) i potem jedziemy drogami niepłatnymi, tak ustawiamy nawigację w celu dojazdu do POBREZJE 12, jest to odległość 494 km od MURECK, ale tak nawigacje prowadzą, by nie wjeżdżać na autostradę płatną, a gdy dojedziemy do POBREZJE 12 (adres domu na zwykłej drodze równoległej do autostrady), to w swojej dowolnej nawigacji ustawiamy już normalny adres docelowy np. w CHORWACJI lub CZARNOGÓRZE no i voila, ominęliście płatny odcinek autostrady, aha na ten odcinek ustawiamy w nawigacji pominięcie dróg PŁATNYCH, a od POBREZJE 12 już normalnie ustawiamy trasę szybką z uwzględnieniem dróg płatnych :).

Nawigacja HERE Maps darmowa offline i online na Android

Nawigacja AUTOMAPA płatna offline i online na Android i iOS, WP

Nawigacja MIO Spirit 7500 LM – urządzenie dedykowane

Nawigacja NAVITEL c200 – urządzenie dedykowane

Subskrybujcie kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, warto!

Udostępnijcie ten artykuł znajomym, dzięki czemu każdy będzie wszystko wiedział 🙂

Tutaj macie moich kilka filmów z przejazdów przez granicę i drogami Słowenii:

Tutaj jest widoczny powrót z Chorwacji przez Słowenię bocznymi drogami z pominięciem płatnej autostrady, granica Austria – Słowenia, czyli popularny most w MURECK L214

Tutaj zobaczycie drogi boczne z pominięciem autostrady płatnej (winiety), które są bardzo dobrej jakości i przejazd jest około 30-60 minut dłuższy niż autostradą, cała autostrada to odcinek około 60 km, zatem to naprawdę zbędny wydatek, te winiety za 151 zł za miesiąc.

Kilka filmów z trasy do Chorwacji/Włoch:

Polecam wszystkim rodzinom z małymi dziećmi zatrzymać się w Austrii na noc w hotelu OEKOTEL w Kalsdorf bei Graz, bardzo dobre miejsce na odpoczynek, gdy jedziemy z mikrusami, albo po prostu nie chcemy trasy robić za jednym zamachem.

A tak wyglądają Chorwackie autostrady 🙂

No i docieramy do Chorwacji, np. Zaostrog i cudowne zachody słońca 🙂

 

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Odsłony: 7

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl