Jak oszczędzać centralne ogrzewanie – kryzowanie zaworów grzejnika

Poradnik domowy: Jak oszczędzać własne centralne ogrzewania gazowe, węglowe w taki sposób, by było skuteczne i komfortowe w całym mieszkaniu/ lub domu, ale oszczędzało nasze pieniążki?

Można mniej grzać (nie polecam), ale zwykle efektem jest to, że wszyscy chodzą z katarem, wydajemy dodatkowe pieniądze na leki, ściany marzną, efekty uboczne gdy jeszcze wentylacja słaba, to pleśń dookoła okien na ścianie i ogólnie brak komfortu cieplnego.

Można też dokładnie poustawiać głowice termostatów na grzejnikach, by zapewniały ciepło, ale także nie ograniczały wydajności grzania grzejników w pomieszczeniach najdalej od kotła grzewczego.

Zobacz moje proste w formie poradniki, dzięki którym nabędziesz kompletu informacji i będziesz mógł samodzielnie dokonać ew. regulacji, by poprawić komfort ogrzewania i oszczędzić pieniądze.

Kilka słów o głowicach termostatycznych przy grzejniku i ich ustawieniu.

Zobacz, jak kryzować grzejniki na zaworach dolnych pod grzejnikiem, by zmniejszyć przepływ gorącej wody przez każdy grzejnik, dzięki czemu inne grzejniki będą wydajniej ogrzewane, zwykle ostatnie w szeregu od kotła, to zobacz też ten poradnik. Przy okazji zobacz, jak wyregulować zawór grzejnikowy boczny, pod głowicą termostatyczną “termostatem”.

Mam nadzieję, że poradniki się Wam przydadzą.
Jeżeli sami nie chcecie nic samodzielnie robić, możecie poprosić o pomoc firmy instalatorskie centralnego ogrzewania.

Na moim kanale znajdziesz dużo praktycznych i ciekawych poradników.

Views: 800

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl