Jak otworzyć zamek drzwi bez klucza? Wyłamanie wkładki bębenkowej – OSTRZEŻENIE

Zobacz, jak łatwo jest wyłamać źle zamontowaną wkładkę bębenkową, która wystaje z szyldu na drzwiach.
Zawsze montuj wkładki zgodnie z instrukcją montażu od producenta. Wkładka nie może wystawać więcej niż 3 milimetry od szyldu drzwi (szyld musi być na zewnątrz, zewnętrzny, czyli bez wkrętów, śrub).

Ostrzegaj znajomych, sąsiadów przed potencjalnym niebezpieczeństwem, pokazując ten film.
W wielu drzwiach do mieszkań można zaobserwować wystające wkładki, co świadczy o złym doborze długości wkładki do drzwi, niezgodnie z instrukcją montażu.
Taki montaż, jak widać na filmie, umożliwia proste obejście zabezpieczenia, poprzez proste wyłamanie wkładki i otwarcie zamka.

Film ma uświadamiać i pouczać, by żaden z widzów tego kanału nie popełnił błędu, ale i mógł pouczać innych, gdy Ci popełnią błąd.
Udostępnij ten film w mediach społecznościowych, na stronach internetowych, w forach dyskusyjnych, by świadomość na temat niebezpieczeństwa wzrosła i by możliwie szybko każdy mógł wymienić wkładkę na odpowiedniej długości, póki jeszcze nie doszło do włamania.

W moich filmach zajmuję się testowaniem zabezpieczeń na różne metody otwarcia, takie jak:

  • SPP – Single Pin Picking – Naciskanie pojedynczych zapadek po kolei w zamku
  • Shimming – Wkładanie podkładek metalowych pomiędzy elementy, np. pałąk i zatrzask kłódki
  • Raking – Grabienie mechanizmu zamka np. wytrychem
  • Omijanie mechanizmu z pominięciem zamka – Np. wkładanie cienkiego elementu na koniec zamka celem otwarcia z pominięciem zabezpieczenia mechanicznego na klucz
  • Ataki siłowy – rozwiercanie, cięcie, stosowanie dźwigni, uderzenie itp.

Celem testów zabezpieczeń jest możliwość wydania opinii o danym zabezpieczeniu, by widz mógł posiąść wiedzę praktyczną na temat testowanego zabezpieczenia, czy jest dla niego wystarczająca dla konkretnej potrzeby.

Posiadanie wytrychów w Polsce jest nielegalne, chyba że uzyskasz na Policji stosowne zaświadczeniu o zdobyciu uprawnień (wpis).

Mój stosunek do złodziei jest całkowicie negatywny. Filmy nie mają służyć wychowywaniu złodziejów, a jedynie testom zabezpieczeń i uświadamianiu widzom wad i zalet testowanych rozwiązań, zanim zdecydują się na zakup.

Jeżeli interesujesz się tematyką LockPickingu, to zapraszam do subskrypcji kanału ForumWiedzy.pl na YouTube i oglądania kolejnych filmów oraz komentowania materiałów.
Playlista LOCKPICKING –

Views: 850

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl