Jak podłączyć lokalizator GPS GSM do instalacji elektrycznej (+12V BAT&ACC GND) Orllo Car-Track Pro

Zobacz, jak bezpieczne i prosto możesz podłączyć lokalizator GPS GSM Orllo Car-Track Pro do instalacji elektrycznej w samochodzie przy skrzynce bezpiecznikowej.

https://orllo.pl/lokalizatory-gps.html

Pokazałem w tym poradniku w najprostszy sposób, by każdy mógł zrozumieć o co chodzi z podłączeniem 3 przewodów z lokalizatora do instalacji, by wyraźnie było widać gdzie podłączyć każdy przewód i czym się różni +12V “po stacyjce” i stałe +12V z akumulatora, a także gdzie jest masa.

Link do zakupu gniazda bypass, jakie użyłem w filmie: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6790082412

Na czerwonym przewodzie +12V z lokalizatora jest umieszczony bezpiecznik, zabezpieczający lokalizator. Dlatego też można podłączyć lokalizator nawet bezpośrednio pod akumulator samochodowy, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zapoznaj się ze szczegółową instrukcja ze strony Orllo.pl

+12V stałe z akumulatora i “po stacyjce” ACC ON znaleźć możemy też w innym miejscu, np. w kostce ISO przy radiu samochodowym, przy oświetleniu w podsufitce, za schowkiem pasażera i w wielu innych miejscach, które możemy zlokalizować względem obwodów sprawdzonych w tablicy bezpieczników. Każdy wtyk bezpiecznika w skrzynce jest dokładnie opisany w instrukcji pojazdu.

Wszelkie modyfikacje są zależne od potrzeb użytkowników, tak by odpowiednio ukryć lokalizator jeśli jest taka potrzeba, podłączając w dowolnym miejscu, które to umożliwia, w sposób bezpieczny i stały.

Jeżeli nie mamy pewności, jak podłączyć lokalizator GPS GSM, zawsze możemy skorzystać z serwisów elektroniki samochodowej, by podłączyli urządzenie do naszego samochodu w sposób fachowy, bezpieczny, zgodnie z naszymi wymaganiami.

Najważniejsze, by instalację dokonać bezpiecznie i stabilnie. Możemy przewody lutować lub korzystać z szybkozłączek, które mimo drgań i upływu czasu nie rozłączą połączeń. Nie używajmy taśmy izolacyjnej, bo nie jest to najlepszy sposób połączenia.

Najlepszym miejscem dla lokalizatora jest podszybie z którego na idealny dostęp do GPS, ale nawet ukryty pod samochodem poradzi sobie z wykryciem sygnału GPS i jeśli będzie potrzeba GSM (pozycjonowanie po LBS).

Subskrybuj kanał ForumWiedzy.pl z poradnikami. Skomentuj film. Polub film. Udostępnij film.

Views: 233

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl