JAK POPRAWIĆ MASĘ W SAMOCHODZIE? Akumulator Silnik Karoseria

Masa w samochodzie

Pokazuję prosty sposób na poprawienie masy na silniku i karoserii, a co za tym idzie, zwiększenie napięcia na wszystkich kluczowych odbiornikach elektrycznych w samochodzie.

Sposób można samodzielnie i prosto wykorzystać tymczasowo, by znaleźć lub potwierdzić przyczynę problemu z oryginalnym przewodem masowym lub jego końcówkami (oczkami) albo innym odcinkiem przewodu masowego do karoserii samochodu.

W sklepach elektrycznych można poprosić o zaciśnięcie końcówek kablowych, jeśli jest taka potrzeba.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by sposób wykorzystać na stałe, ale zawsze najlepszym sposobem jest kompletnie nowy przewód z nowymi końcówkami w zamian starego, o najlepiej większym przekroju niż oryginalny.

Czasem jest tak, że wystarczy końcówki kablowe starego przewodu oczyścić papierem ściernym, zacisnąć dodatkowo praską lub wymienić końcówkami na nowe, a miejsce montażu przy silniku dokładnie oczyścić papierem ściernym z korozji i cały problem z masą znika, a napięcie wraca do normy.

Sposób umożliwia obejście czynności, których nie wykonamy z uwagi na brak kanału, podnośnika czy garażu, a możemy zrobić nawet na chodniku pod domem.

Tu zobacz jak wykonać pomiar spadku napięcia na przewodzie masowym za pomocą multimetru:

https://youtu.be/3Xo68F5_bFg

na pełnym obciążeniu elektrycznym.

Wynik pomiaru spadku napięcia poniżej …0.1V oznacza, że wszystko jest dobrze z masą na silniku, alternatorze, a wynik pomiaru spadku napięcia powyżej 0.1V…, że gdzieś jest problem, na końcówce przewodu masowego przy silniku (trzeba oczyścić papierem ściernym miejsce połączenia, docisnąć starą końcówkę do przewodu praską lub ją wymienić na nową), ew. problem jest z klemą przy akumulatorze i trzeba ją docisnąć do przewodu praską lub wymienić na nową). Jest też opcja, że stary przewód jest uszkodzony mechanicznie lub utleniony, skorodowany wewnątrz i nadaje się do wymiany.

Jeżeli miałeś lub znasz ciekawe przypadki z problemem odnośnie masy w samochodzie, proszę opisz w komentarzu, bo być może komuś się przyda Twoja rada, info.

#MASA #SILNIK #AKUMULATOR #KAROSERIA #AUTO #KABEL #PRZEWÓD #PORADNIK #SAMOCHÓD #FORUMWIEDZY

👊 SUBSKRYBUJ na YOUTUBE kanał FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN
👉 WWW ► https://www.forumwiedzy.pl

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał “ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

Views: 3862

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl