Jak przywrócić odblokowanie ekranu do Przeciągnij lub Brak w Lollipop

Jak przywrócić odblokowanie ekranu do Przeciągnij lub Brak w Lollipop

Jeżeli zmieniłeś ustawienia odblokowania ekranu na np. Symbol, to może zdarzyć się sytuacja, podobna do mojej dziś w Samsung Galaxy S5, gdzie wyszarzona została opcja Przeciągnij i Brak, przez co nie mogłem wrócić do stanu z przed zmiany.

Blokada Ekranu Przeciągnij

Znalazłem rozwiązanie, na które czat serwisowy Samsunga, nie wpadł proponując mi przywrócenie ustawień fabrycznych, co kompletnie mi nie odpowiadało.

Poniżej propozycja z Samsunga:

Przeciągnij i Brak szare (3) Przeciągnij i Brak szare (4)

Takie stanowisko Samsunga mi nie pomogło, a jedynie zaniepokoiło, nie wierząc w te bzdury, postanowiłem szukać w systemie opcji przywrócenia tych opcji do życia i znalazłem, bez przywracania ustawień fabrycznych, banalne i skuteczne.

Samsung – proszę poinformować swój serwis, by się ode mnie tego nauczyli i nie jest to żadna wina urządzenia lub systemu, przy ew. takich pytaniach, jak dziś moje do serwisu.

Instrukcja krok po kroku:

1. Wchodzimy w ustawienia i zakładkę OGÓLNE:

Przeciągnij i Brak szare (5)

 

2. Wchodzimy w BEZPIECZEŃSTWO

 

 

Przeciągnij i Brak szare (7)

3. Klikamy WYCZYŚĆ POŚWIADCZENIA i Akceptujemy:

 

Przeciągnij i Brak szare (8)

 

4. Teraz możemy na spokojnie przejść do ustawień blokady ekranu i skorzystać znów z każdej opcji. Proste, banalne, a jednak serwis nie wiedział.

 

 

 

 

Przeciągnij i Brak szare (9) Przeciągnij i Brak szare (10) Przeciągnij i Brak szare (11)

Pozdrawiam

Visits: 116

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl