Jak rozpoznać zużyty akumulator samochodowy 12V? Kilka rad i test chińskiego testera TOPDON BT100

Jak rozpoznać zużyty akumulator samochodowy 12V?

Gdy zauważymy, że podczas jesieni i w zimie (temperatury około i poniżej 0°C) zauważalne słabszy rozruch silnika niż w roku poprzednim, czyli ledwo odpala, radio się wyłącza podczas uruchamiania silnika, inne urządzenia także, nie włącza się system start stop, albo pojawia się informacja o problemie z akumulatorem (dotyczy nowszych samochodów), to od razu podjedź do serwisu akumulatorów, który świadczy usługę testu akumulatora za pomocą profesjonalnego testera.

Jeśli wynik będzie jednoznacznie kwalifikował akumulator do wymiany, to należy to zrobić.

Szkoda czasu i nerwów na próby ładowania w domu itp. W znaczniej większości nie ma to żadnego sensu.

Nie ma nic gorszego, niż samochód, który nie ruszy, bo nie jesteśmy w stanie uruchomić silnika z powodu rozładowanego akumulatora lub jego kiepskiej kondycji.

Oczywiście wykluczam, że celowo się rozkładował akumulator, bo zapomnieliśmy wyłączyć świateł itp. wtedy warto akumulator doładować, ale to jest jasne.
Każde mocne rozładowanie akumulatora jest niemal nieodwracalnie szkodliwe i zmniejsza pojemność akumulatora i jego prąd rozruchu.

Przy okazji pokazuję w filmie ciekawy tester akumulatorów TOPDON BT100 z Chin, jaki na kilka dni pożyczyłem od znajomego.
Przyznać muszę, że to bardzo ciekawe, niedrogie urządzenie.

Proszę o Wasze komentarze w temacie akumulatorów, problemów, serwisów, testerów itp.

akumulator #auto #topdon #tester #serwis #car #problem #awaria #forumwiedzy #poradnik #porady #motoryzacja #maxgear #bosch #varta #batterychange #battery #batteryreplacement #prostownik #batterycharger

Views: 41

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl