Jak rozwiercić wkładkę bębenkową zamka w drzwiach? Awaryjne otwieranie drzwi

Niemalże każdemu zdarzyło się w życiu zgubić klucze do mieszkania, domu, biura itp.
Jeżeli mamy klucz zapasowy, to problemu nie ma, ale jeśli nie mamy, to zostaje wezwać ślusarza lub samodzielnie rozwiercić zamek w drzwiach, a w zasadzie wkładkę bębenkową.

Nie jest to trudne, ale warto wiedzieć jak to zrobić, by zrobić to samodzielnie i dobrze, stąd też warto zobaczyć poradnik krok po kroku.

Od razu uprzedzę skojarzenia, że jest to poradnik dla złodziejów, nic bardziej mylnego, bo żaden złodziej nie używa takiej głośnej metody, by włamywać się gdziekolwiek.

Do takiej pracy przyda się wkrętarka, dobre wiertło do metalu (dobrze mieć kilka na wszelki wypadek), ew. punktak, młotek i płaski wkrętak.

Przy takiej pracy trzeba zabezpieczyć drzwi i okolice wkładki, np. szyld, by nie uszkodzić i nie spowodować sobie dodatkowych wydatków, czyli wystarczy działać precyzyjnie.

Należy oczywiście założyć okulary ochronne, by drobne kawałki metalu nie wpadły do oka.

Powyższa metoda działa na większość prostych wkładek bębenkowych sprzedawanych w marketach.

Film warto potraktować jako ciekawostkę, ale też warto się zastanowić, czy zastosowane przez Was wkładki w drzwiach są dobrej jakości, atestowane z zabezpieczeniem przed rozwierceniem oraz czy macie zapasowe klucze do Waszego mieszkania u kogoś z rodziny, by móc skorzystać, gdy zgubimy swoje 🤔

Ps. przypominam, że wkładka bębenkową nie może wystawać z szyldu więcej niż 2-3 mm, bo może zostać z łatwością wyłamana…

Zapraszam do zobaczenia poradnika.
Pozdrawiam

#Poradnik #Dom #Mieszkanie #Drzwi #Zamek #Rozwiercanie #Klucze #Ślusarz #Ślusarstwo #Wkładka #ForumWiedzy #Gerda

Odsłony: 2049

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl