Jak Sprawdzić Wyłącznik RóżnicowoPrądowy RCD w Obwodzie Elektrycznym? (N+PE lub TESTER)

UWAGA NIEBEZPIECZEŃSTWO PORAŻENIA!!! Film jest tylko pokazowy, pokazuje jak sprawdzić zadziałanie wyłącznika RóżnicowoPrądowego w obwodzie elektrycznym i NIKT bez uprawnień i doświadczenia nie powinien takich testów przeprowadzać, poza tym z testerem. Dla zwykłego użytkownika, pozostaje albo test samego urządzenia przyciskiem na obudowie urządzenia TEST, albo zakup/pożyczenie bezpiecznego testera, jak na filmie lub wezwanie wykwalifikowanego elektryka z urządzeniem pomiarowym.

Jeżeli już uprzesz się, że musisz sprawdzić, czy dany obwód elektryczny jest chroniony przed upływem przez wyłącznik RóżnicowoPrądowy, to można to zrobić przewodem, jak na filmie, ALE NALEŻY najpierw w gniazdku lub przy oświetleniu zweryfikować miernikiem lub próbnikiem, gdzie jest przewód neutralny, wskaźnik nie będzie świecić, do testu potrzeby jest przewód PE i N..
Jeżeli zwarlibyśmy przewód fazowy L i ochronny PE, nastąpi zwarcie, iskrzenie i wyłącznik NADPRĄDOWY zadziała, nie różnicówka, a takie zadziałałanie może spowodować uszkodzenie obwodu elektrycznego lub jakiegoś urządzenia w tym obwodzie!

[wp_ad_camp_1]

UWAGA! Film jest tylko pokazowym testem sposobu, którego nie powinien wykonywać “przewodem” laik, który nie wie o czym mowa w filmie i opisie.

Należy zachować wszelkie środki ostrożności!

Ten film może przydać się niektórym użytkownikom by zweryfikować różne wątpliwości odnośnie RCD.

P/S: W filmie na potrzeby testu podłączony w jeden obwód jest odbiornik Oświetlenia i Gniazdko, co nie powinno mieć miejsca, bo gniazdka i oświetlenia powinny znajdować się w osobnych obwodach, ale tutaj jest to celowo zastosowane.

Pozdrowienia i jeszcze raz ostrzegam, film pokazowy, nie stosować! Przez osoby, które nie posiadają wiedzy o co chodzi w filmie i opisie.

Jeżeli chcemy dokonać profesjonalnego pomiaru, wezwijmy elektryka z uprawnieniami, który zweryfikuje działanie Różnicówki w podobny sposób do pokazanego za pomocą odpowiedniego urządzenia testującego i wyda dokument z pomiarów.

[wp_ad_camp_1]

Zapraszam do subskrypcji kanału ForumWiedzy.pl na YouTube i Facebooku, by być na bieżąco.

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Odsłony: 246

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl