Jak wyczyścić pamięć w telefonie ze zbędnych plików i aplikacji – poradnik

Podczas codziennego używania smartfona, uruchamiamy aplikacje, gry, programy, a także robimy zdjęcia i pobieramy pliki. To wszystko zapisuje się w pamięci urządzenia. Po kilku tygodniach okazuje się, że kończy się miejsce w smartfonie i trzeba usunąć zbędne pliki. Ten poradnik pokazuje krok po kroku jak to zrobić na przykładzie urządzenia firmy Samsung. Jeżeli masz smartfon innej firmy, to wystarczy, że skorzystasz z innego darmowego programu do zarządzania plikami. W każdym smartfonie jakiś program jest lub można pobrać FILE EXPLORER w sklepie Google Play, ew. alternatywny.

https://www.youtube.com/watch?v=DcYAQfr5o9s
Co do aplikacji, tak samo wchodzimy w USTAWIENIA – APLIKACJE i usuwamy zbędne lub czyścimy dane danej aplikacji i po kilkunastu minutach mamy sporo dodatkowego miejsca w pamięci wewnętrznej smartfona.
Pamiętaj, by na koniec, uruchomić ponownie smartfon, a szybko zobaczysz, że urządzenie pracuje szybciej, no i mamy dużo wolnego miejsca :).

Jeżeli jakieś plik z pamięci wewnętrznej są dla nas istotne, to kopiujemy na dysk naszego komputera, poprzez podłączenie smartfona kablem do gniazda USB w naszym komputerze i kliknięciu w komputerze ikony MÓJ KOMPUTER, albo możemy dane pliki/foldery przenieść na kartę pamięci, jeśli mamy w naszym smartfonie zainstalowaną (Zalecam minimum 32-128GB kartę pamięci zamontować, to dobry krok, by trzymać dużo zdjęć, filmów i innych plików w smartfonie, bez obawy o kończące się miejsce na pamięci wewnętrznej). Komputer jest rzadziej potrzebny.

Subskrybuj kanał. Polub film. Skomentuj film. Udostępnij dalej ten film w mediach społecznościowych lub na forach, by inni też mogli skorzystać.

Jeżeli masz jakieś pytanie, wątpliwość, napisz w komentarzu pod filmem, postaram się odpowiedzieć, gdy tylko będę miał możliwość.

Odsłony: 1

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl