Jak wymienić klocki i tarcze hamulcowe tylne OPEL ASTRA G – krok po kroku

Wymiana klocków i tarcz hamulcowych nie jest trudna, ale należy zachować szczególną dbałość o detale i pomiary, by mieć pewność, że unikniemy pisków, szumów pracy układu hamulcowego oraz bicia tarczy hamulcowej nowej w niedługim okresie czasu po montażu.

Należy zadbać o odpowiednie przygotowanie się do wymiany, czyli zdobycie nowych części, a także dodatkowych środków czyszczących, smarnych i innych. Dodatkowo należy zmierzyć bicie piasty, tarczy nowej, by mieć pewność, że po montażu nie będziemy mieli żadnych niespodzianek.

Do tego będzie potrzebny czujnik zegarowy. Nie można zapominać też o tym, że wszelkie śruby powinniśmy dokręcać kluczem dynamometrycznym z odpowiednim momentem obrotowym, by mieć pewność, że wszystko będzie trzymać się odpowiednio mocno, ale też nie uszkodzimy gwintów śrub lub piasty.

Odsłony: 39

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl