Jak wymienić klocki i tarcze hamulcowe tylne OPEL ASTRA G – krok po kroku

Wymiana klocków i tarcz hamulcowych nie jest trudna, ale należy zachować szczególną dbałość o detale i pomiary, by mieć pewność, że unikniemy pisków, szumów pracy układu hamulcowego oraz bicia tarczy hamulcowej nowej w niedługim okresie czasu po montażu.

Należy zadbać o odpowiednie przygotowanie się do wymiany, czyli zdobycie nowych części, a także dodatkowych środków czyszczących, smarnych i innych. Dodatkowo należy zmierzyć bicie piasty, tarczy nowej, by mieć pewność, że po montażu nie będziemy mieli żadnych niespodzianek.Do tego będzie potrzebny czujnik zegarowy. Nie można zapominać też o tym, że wszelkie śruby powinniśmy dokręcać kluczem dynamometrycznym z odpowiednim momentem obrotowym, by mieć pewność, że wszystko będzie trzymać się odpowiednio mocno, ale też nie uszkodzimy gwintów śrub lub piasty.

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl