Jak wymienić koło w samochodzie – poradnik

INSTRUKCJA:
1. Sprawdzamy czy w naszym kole (tak jak na filmie) jest zaślepka śrub koła, czyli ochronny element, który utrudnia ukradzenie koła. Jeżeli występuje, to sprawdzamy jakim kluczem można otworzyć to zabezpieczenie i sobie taki klucz (na filmie imbus) organizujemy i zawsze w samochodzie obok klucza do kół i lewarka (podnośnika) posiadamy.
2. Zaciągamy hamulec ręczny mocno i blokujemy inne koła, które nie są odkręcane kamieniami, by auto się nie przesuwało podczas wymiany (co może uszkodzić lewarek). Gdy to możliwe, wymieniajmy koło w samochodzie, gdy auto stoi na równym podłożu.
3. Gdy auto jeszcze stoi na kołach, odkręcamy kluczem do kół (zalecam kupno takiego teleskopowego klucza (jak na filmie) na stacji paliw, jest bardzo wygodny i ZNACZNIE ułatwia odkręcenie koła w każdej sytuacji (szczególnie kobiecie!)) o pół obrotu każdą śrubę.
4. Gdy śruby są poluzowane, wyciągamy podnośnik i mocujemy go w odpowiednie miejsce w danym samochodzie, gdzie jest specjalne miejsce do zamocowania. Następnie podnosimy auto kręcąc rączką (kobieta poradzi sobie).
5. Gdy podniesiemy samochód na tyle, że koło będzie nad ziemią, to kluczem odkręcamy śruby wszystkie i ściągamy koło.
6. Wyciągamy koło zapasowe (zapas) i wkładamy w miejsce starego koła, przytrzymując koło jedną ręką, drugą wkładamy śrubę i wkręcamy trochę, potem wkręcamy drugą śrubę po przekątnej do tej już wkręconej i dokręcamy palcami na tyle ile umiemy, następnie dokręcamy kluczem do oporu, ale nie na maxa, teraz wkręcamy resztę śrub i wszystkie dokręcamy do oporu, na ile pozwala nam uniesione koło w powietrzu.
7. Opuszczamy teraz samochód z podnośnika i gdy już podnośnika nie ma, to teraz kluczem dokręcamy koło na maxa, aż usłyszymy takie cyknięcie śruby, albo po prostu poczujemy, że jest mocno, nie ma co przesadzać, pamiętajmy, że jeżeli mamy klucz teleskopowy, to łatwo przekręcić śrubę, a to nie jest wskazane 🙂
8. Teraz możemy nałożyć zaślepkę jeśli posiadamy, stare koło wsadzić w miejsce zapasu i możemy jechać dalej.
UWAGA: Należy możliwie szybko podjechać do zakładu wulkanizacyjnego i naprawić koło, znowu zrobić operację podmiany koła, by zapas był zapasem, a stare naprawione koło było na swoim miejscu.
INFO: Jeżeli kobieta chce być samodzielna, powinna poprosić swojego faceta, kolegę, przyjaciela, kochanka, kogo chce i poprosić by asystował przy takiej symulowanej wymianie koła, tak by nigdy nie było sytuacji, że kobieta jedzie sobie sama autkiem i nie wie co zrobić, gdy taka sytuacja ją spotka. Wykonanie raz tej czynności, da pewność w trakcie jazdy na całe życie, a przy okazji będziesz pewna, że masz w samochodzie wszystkie potrzebne narzędzia i koło zapasowe (napompowane) na wypadek złapania “KAPCIA”

Szerokiej Drogi! 🙂

Jeżeli film się przydał, daj łapkę w górę, subskrybuj nasz kanał i skomentuj film. Dzięki temu pomożesz nam w rozwoju, by kolejne poradniki pojawiały się dla Was tutaj.

Dołącz do ForumWiedzy.pl w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Views: 0

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl