Jak zmierzyć bicie boczne piasty? czujnik zegarowy – max 0.020 mm wg ATE

Przedstawiona piasta nadaje się do wymiany, ze względu na bicie boczne powyżej wartości 0.020 mm.Na własną odpowiedzialność można założyć na taką piastę nową tarczę hamulcową i nie powinno być problemu, jednak pomiar bicia jest ponad minimum wskazywane przez np. ATE.

Zobacz, jak zmierzyć bicie tarczy hamulcowej:

Dopuszczalne wartości bicia uzyskasz w instrukcji montażowej tarczy lub na infolinii, stronie www producenta, a także w instrukcji serwisowej swojego pojazdu, np. W książkach typu NAPRAW SAM.

Czujnik zegarowy można kupić w Internecie do swojego garażu, może przydać się do innych precyzyjnych pomiarów. Zobacz cenę przykładowego: https://goo.gl/ARAKBq

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl