Klej Anaerobowy Technicoll 6620 (niebieski) do zabezpieczania śrub i nakrętek przed odkręcaniem samoczynnym

Klej Anaerobowy Technicoll 6620 (niebieski) do zabezpieczania śrub i nakrętek przed odkręcaniem samoczynnym

Gdy odkręcasz nakrętki lub śruby, które powinny być wymienione za każdym razem, gdy są odkręcane, a nie chcesz ich wymieniać, to zawsze wyczyść gwint śruby, nakrętki oraz powierzchnie styku ze smaru i brudu. Czysta odtłuszczona powierzchnia zapewnia idealne skręcenie, bez odkręcania, a 3 krople kleju na gwint zapewnia, że nic się nie odkręci.

Nałóż krople w miejscu, gdzie nakrętka docelowo się wkręci, a nie powyżej, bo to bez sensu.

Tego typu klej powinien mieć każdy, kto zajmuje się majstrowaniem przy samochodzie, wystarczy kilka kropel i nakrętka po dokręceniu sama się nie odkręci.

Instrukcja producenta i informacja:

Klej anaerobowy Technicoll (niebieski)  – opakowanie 10g

Kleje Anaerobowe są jednym z najważniejszych osiągnięć inżynierii chemicznej w dziedzinie łączenia metali (stali, mosiądzu, aluminium, itp.). Charakteryzują się tym, że połączenie następuje po odcięciu dopływu powietrza w kontakcie dwóch powierzchni (z których przynajmniej jedna jest metalowa). Metal pełni rolę katalizatora. Wstępne łączenie następuje po 15 minutach. Pełną wytrzymałość spoina uzyskuje po około 24 godzinach. Kleje anaerobowe przeznaczone są również do łączenia i uszczelniania kombinacji różnych materiałów np. metali z tworzywami sztucznymi, szkłem, gumą.
Klej Anaerobowy nr 6620 w kolorze niebieskim o średniej sile wiązania przeznaczony jest do zabezpieczania połączeń śrubowych przed odkręceniem, do osadzania łożysk mało obciążonych oraz do uszczelniania połączeń gwintowych dopasowanych. Doskonale zastępuje zawleczki i podkładki sprężynujące. Jest najbardziej uniwersalnym klejem również w montażu i uszczelnianiu urządzeń, od których wymagany jest w razie awarii szybki demontaż.

Sposób użycia: Użycie kleju jest bardzo łatwe, wystarczy nałożyć kilka kropel bezpośrednio na jedną z łączonych powierzchni za pomocą aplikatora, a drugą część należy mocować ruchem obrotowym (nie zanurzać łączonych przedmiotów w kleju). Np. nałożony klej na gwint śruby podczas wkręcania, wypełnia wolną przestrzeń, a brak tlenu spowoduje jego trwałe utwardzenie. Części cylindryczne (tuleje, łożyska, wałki) należy również montować ruchem obrotowym, w celu równomiernego rozprowadzenia kleju. Powierzchnie klejone powinny być czyste i odtłuszczone. Dopuszczalne jest niewielkie zaolejenie powierzchni.

Stan skupienia ciecz
Kolor niebieski
Ciężar właściwy 1,1 g/cm2
Rozpuszczalność w wodzie nierozpuszczalny
Ciśnienie oparów <0,5 mm Hg
Lepkość 1000-2500 mPas
Temperatura wrzenia >100°C
Temperatura zapłonu >81°C

Zapraszam do subskrypcji mojego kanału z poradnikami.

Visits: 46

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl