KREDYT HIPOTECZNY NA MIESZKANIE 💰 Na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej? 🤔

KREDYT HIPOTECZNY NA MIESZKANIE 💰 Na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej? 🤔

Obecnie kredyt hipoteczny na mieszkanie stosunkowo łatwo wziąć, bo stopy procentowe są na bardzo niskim poziomie (ale już zapewne niedługo…), przez co raty kredytu są teraz bardzo niskie, ale czy stać nas na jego spłatę i wiążące się z nim zobowiązanie wieloletnie? To pytanie zadaje sobie codziennie wielu ludzi, bo kredyt to możliwość realizacji planów życiowych dla wielu ludzi.

Zanim podejmiemy decyzję o kredycie, warto wziąć pod uwagę obecną sytuację związaną z inflacją, czy zwiększającymi się cenami za produkty i usługi, a także należy przyjąć, że stopy procentowe zostaną na pewno zwiększone, a co za tym idzie, raty kredytów na 100% wzrosną, być może nawet do 50% więcej i trzeba być na to przygotowanym, zanim podpiszemy umowę kredytową, by nie wpaść w pułapkę.

Jeżeli stać nas będzie na spłatę rat, które byłby większe o połowę oraz nadal będziemy w stanie coś zaoszczędzić, to wydaje się, że kredyt to dobry pomysł, ale gdy będziemy pod korek żyć, czyli na granicy zdolności, to sugeruję bardzo mocno przemyśleć, czy damy sobie radę, gdyby niesprzyjający scenariusz się sprawdził.
Jeżeli mamy awaryjne rozwiązanie, np. rodzice mogliby pomóc lub mamy inne nieruchomości albo oszczędności, to żaden problem, ale jeśli nic nie mamy, to możemy wpaść w pułapkę, z której być może nigdy się nie wydostaniemy, a nasze życie zmieni się w koszmar, nerwy, stres, a być może rozwody itp.

Nikogo nie chcę straszyć, ale takie są moje przemyślenia, którymi chcę się podzielić z moimi widzami.

W filmie dziele się moimi przemyśleniami, bo sam rozważam wziąć kredyt

Co Wy myślicie o kredytach, jakie są zalety, wady według Was. Proszę o Wasz punkt widzenia.

KREDYT #MIESZKANIE #BANK #HIPOTEKA #DOM

👊 SUBSKRYBUJ na YOUTUBE kanał FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN
👉 WWW ► https://www.forumwiedzy.pl

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał “ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

Views: 2

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl