Lecisz do Grecji na wakacje? Zobacz czy masz wszystko ogarnięte! Poradnik 24.07.2020

Formularz PLF do wydrukowania:

https://drive.google.com/file/d/1LQ37ja3XttUGLiaB9QHyDkiIHLfsoIPd/view?usp=drivesdk

Zobacz jak wyrobić kartę EKUZ:

Zobacz, jak wypełnić formularz PLF dla każdego członka rodziny:

Przed wylotem do Grecji musisz wykonać kilka czynności, takich jak:

  • wypełnić formularz PLF na stronie https://travel.gov.gr/#/ , by uzyskać kod QR na maila (późnym wieczorem, dzień przed wylotem), obowiązkowo wydrukuj lub zapisz potwierdzenie maili o wypełnieniu formularzy i kody QR, które przyjdą na skrzynkę Twojego maila lub maili, w zależności, czy formularze pisałeś na ten sam mail lub osobne,
  • wypełnić deklarację zdrowotną dla touroperatora (jeśli wymagana),
  • mieć przy sobie umowę z biura podróży, czyli najczęściej 1 strona umowy, bo reszta to najczęściej warunki, regulamin i może to być nawet około 20 – 30 stron, które nie są potrzebne,
  • MUSISZ MIEĆ OCZYWIŚCIE WAŻNY PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY
  • warto mieć przy sobie długopis / cienkopis, na wypadek potrzeby uzupełniania innych dokumentów na lotnisku lub w samolocie
  • warto mieć karty EKUZ wyrobione w NFZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • warto wypełnić formularz PLF dodatkowo w formie drukowanej, gdyby kod QR nie przyszedł
  • musisz mieć maseczkę przykrywającą twarz, czyli usta i nos podczas pobytu na lotnisku i w samolocie – CAŁY CZAS, trzeba przestrzegać wytycznych dla miejsc zamkniętych!

Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Greckiej jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i czy pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to skontaktuj się ze swoim biurem podróży i uzgodnij ostatecznie wszelkie wymagania, wytyczne, byś miał spokój ducha :).

Potwierdzenie wypełnienia formularza (mail), uzyskany kod QR (mail) warto wydrukować i mieć przy sobie w wersji papierowej, gdyby elektronika zawiodła. Poniżej awaryjnie do pobrania wstawiłem link do formularza PLF w wersji papierowej.

Zobacz poradnik wideo, krok po kroku pokazujący, jak wypełnić formularz PLF (dla każdego podróżnego, nawet dla dzieci poniżej 18 roku życia jest zalecenie, by wypełnić osobno i pozyskać tyle kodów QR ilu podróżnych):
https://www.youtube.com/watch?v=KUrfCTfrV28

DLA KAŻDEGO, NAWET DLA DZIECKA, WYPISZ OSOBNY FORMULARZ, BY KAŻDY CZŁONEK RODZINY MIAŁ OSOBNY KOD QR, NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY DZIECKO MASZ WPISANE DO SWOJEGO FORMULARZA.
DZIŚ BIURO PODRÓŻY RAINBOW TOURS DAŁO MI TAKIE ZALECENIE.

Przykład: 2 dorosłych i 2 dzieci, czyli 4 formularze PLF, z czego w 2 od rodziców, dopisujemy w formularzu swoje dzieci, każdy rodzic uwzględnia wszystkie swoje dzieci lecące.

Kody QR rozpoczynające się od 1 na lotnisku w Grecji są kierowane na test na koronawirusa, z tego co wiem wszystkie. Kody QR z 2 nie są kierowane na test.

Mam nadzieję, że ten poradnik Wam się przyda, bo sporo pytań o jego wypełnienie pojawia się w Internecie, np. na grupach w serwisie Facebook.

Jeżeli mój film i informacje się Tobie przydały, to zostaw komentarz pod filmem, kliknij lajka i jeśli masz ochotę, subskrybuj mój kanał ;).

Grecja #Wakacje #Wytyczne #Poradnik

Odsłony: 1

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl