LOLLIPOP 5.0 dla Galaxy S4 to PORAŻKA, a miało być tak pięknie…

Android LOLLIPOP 5.0.1 dla Samsunga Galaxy S4 miała być czymś przyjemnym, ładniejszym, a na pewno nie gorszym, a jest zupełnie inaczej.

Film się dodaje, cierpliwości…

Owszem system prezentuje się lepiej, chodź to jest zależne od punktu widzenia, jednak zmiany jakie nastąpiły względem kit kata znacząco obniżają wartość użytkową, którą zauważą na pewno aktywni użytkownicy smartfona, a pewnie w ogóle osoby, które głównie dzwonią lub piszą smsy. Ja bardzo dużo czynności z komputera zastępuję smartfonem i po aktualizacji mam pewien problem.

System pracuje wolniej, praca na kilku aplikacjach jest męcząca, bo system czasem “staje”, zdarza się, że przez kilka sekund nie mogę nic zrobić, dotyk nie reaguje.

LOLLIPOP 5.0 dla Galaxy S4 to PORAŻKA
LOLLIPOP 5.0 dla Galaxy S4 to PORAŻKA

Interfejs jest zbyt jasny, brak trybu ciemnego, gdzie mamy wszystko ciemne i nie zużywa energii w takim stopniu jak obecnie, gdzie bateria wytrzymuje bardzo krótko, nawet w trybie oszczędzania energii z obniżoną szybkością procesora, jeśli jeszcze samsung dodałby funkcjonalność bardzo niskiego zużycia energii, byłoby super, ale tak jak jest teraz, to jest zmiana na gorsze.

Czytelnicy i widzowie forumwiedzy oraz mediatester zgłaszają nam te same uwagi i my je potwierdzamy.

Wczoraj wysłałem na profilu samsunga zapytanie, czy będzie jakaś aktualizacja czy też możliwość powrotu do kit kata, bo jest słabo, jest to moja opinia po kilku dniach użytkowania, dla testu przywróciłem ustawienia fabryczne na tym systemie, by było na czysto i nie jest kolorowo… zwiechy, freezy, dłuższe czekanie na przejście między aplikacjami, między zakładkami przeglądarki no i ten jasny interfejs, który żre baterie, szczególnie klawiatura, która jest jasna i jak ktoś dużo pisze, no to bateria szybciej się wyczerpie…

Jakie są Wasze zdania w tym temacie? Jeśli chodzi o mnie, nie polecam aktualizować smartfona Samsung GALAXY S4 do Android Lollipop 5.0.1 nikomu, komu zależy na wydajności, bo to byłoby słabe…

Czy zauważyłem jakieś zalety lollipopa względem kit kata, szczerze nie, lekko inny interfejs, kwestia gustu, tylko tyle. Żadnych istotnych nowości nie ma, a spowolnienie… jest bateria słabsza, jest… słabiutko, takie są moje wrażenia z aktualizacji do lollipopa swojej s4.

LOLLIPOP 5.0 dla Galaxy S4 to PORAŻKA, a miało być tak pięknie… czy też tak myślicie? komentujcie pod filmem na naszym kanale YouTube

 

 

Aktualizacja:

Zainstalowałeś LOLLIPOPA i nie jesteś z niego zadowolony na urządzeniu samsung? 

Przedstawiam mój film, poradnik, baaaardzo dokładny, tak by KAŻDY sobie poradził z przywróceniem Android KIT KAT 4.4. Film jest na podstawie Samsung Galaxy S4. 

Ja juz mam kit kata no i znowu telefon nabrał szybkości 😉
W poradniku wideo na końcu znajdziecie także, jak zablokować od razu po zmianie systemu aktualizację LOLLIPOP, by się nie ściągała. 

Pozdrawiam i do subskrypcji mojego kanału zapraszam. 

http://www.forumwiedzy.pl/zmiana-androida-w-telefonie-samsung-poradnik-programem-odin/

 

Views: 0

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl