Magurka Wilkowicka 909 m n.p.m. ze Straconki, zielony szlak turystyczny, Beskid Mały, Bielsko-Biała

Magurka Wilkowicka 909 m n.p.m. ze Straconki zielonym szlakiem turystycznym

Zielony szlak turystyczny z Bielska-Białej Straconki (parking bezpłatny przy kościele) przez Hańderkulę na Magurkę Wilkowicką 🏔 (Schronisko PTTK na Magurce – 909 m n.p.m.) to tylko 1.5 godzinny spacer.
Polecam na jednodniowy rodzinny lub przyjacielski wypad w góry. Bez problemu poradzą sobie dzieci z tym szlakiem, zatem nic tylko jechać z plecakiem pełnym łakoci i picia 😉. Polecam ubrać obuwie trekingowe (terenowe), by było wygodnie i przyjemnie 🥾, a jeżeli będzie zimno, to nie zapominamy o ciepłej czapce 🧢 i rękawiczkach 🧤.

W schronisku PTTK na Magurce możecie bardzo dobrze zjeść, zatem ten cel jest motywujący 😉. Ja polecam grochówkę, jest po prostu super.

Możecie wrócić tym samym zielonym szlakiem lub żółtym, który jest też super i niezbyt wymagający, szczególnie że schodzimyw dół ;).

Serdecznie polecam na rodzinny lub przyjacielski spacer na Magurkę 😉🏔.

Tutaj jest parking przy kościele w Straconce, skąd rozpoczynamy spacer:
Kościół MB Pocieszenia
Złoty Potok 6A, 43-318 Bielsko-Biała
33 814 35 70
https://maps.app.goo.gl/jhEYbJeuBxJcMoKU9

#Magurka #Beskid #Polska #Góry #Spacer #Weekend

Views: 151

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl