Matematyka dla dzieci – poradniki szkoła podstawowa

Dzieci wracają do szkoły, rodzice mają sporo obowiązków, z myślą o tym i nie tylko przygotowałem proste poradniki wideo dla dzieci, jak dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić. Dodatkowo są też poradniki, jak wykonywać te działania arytmetyczne na ułamkach, a także film o kolejności wykonywania działań.

Proponuję pokazać dzieciom, by zobaczyły i w mig nauczą się lub przypomną podstawy. Myślę, że sposób w jaki nagrałem poradniki będzie bardzo zrozumiały przez dzieci i rodziców.

Zapraszam do zobaczenia i ew. wykorzystania przy pracy z dziećmi z matematyką.

Dodawanie pisemne

Odejmowanie pisemne

Mnożenie pisemne

Dzielenie pisemne

Kolejność wykonywania działań

Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach

Mnożenie ułamków

Dzielenie ułamków

Dodawanie ułamków o różnych mianownikach

Dodawanie ułamków o różnych mianownikach

Sprowadzenie ułamków do wspólnego mianownika

Mam nadzieję, że te materiały bardzo Wam się przydadzą. Udostępnijcie ten post dalej swoim znajomym, niech każdy skorzysta. Sprawdziłem na kilku dzieciach, z zaciekawieniem oglądały i wręcz szybciej podawały co będzie dalej. Jeśli będzie potrzeba, piszcie w komentarzu pod filmem, co byście chcieli więcej, by ew. nagrać poradnik wideo.

Miłego dnia i powodzenia z matematyką u Waszych dzieci ;).

Odsłony: 0

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl