Czy napięcie Twojego akumulatora jest poprawne ? Sprawdź to

Zobacz, jak prosto i samodzielnie możesz zmierzyć napięcie akumulatora, dzięki czemu zorientujesz się, czy czasem akumulator nie jest rozładowany. Pomiar napięcia zwykłym miernikiem elektronicznym z marketu za 10 zł jest szybki, wystarczy ustawić pokrętło na 20V prądu stałego (prosta linia i trzy kropki), następnie przyłożyć czerwoną sondę miernika do PLUSa akumulatora i czarną do MINUSa i gotowe, miernik pokaże pomiar napięcia.

Wartość oczekiwana to ok 12,5V. Jeżeli pomiaru dokonamy 8 godzin od przyjazdu np. z pracy lub podróży, to wartość nie powinna być niższa niż 12,4V, wszelkie wartości poniżej mogą oznaczać, albo zużytą baterię w mierniku, albo akumulator jest mocno zużyty i nie trzyma napięcia lub też masz zbyt wysoki pobór prądu na postoju. Zobacz poradniki wideo poniżej.

 

Zobacz dodatkowo poradnik, jak używać miernika elektronicznego.

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl