Naprawa alternatora wymiana regulatora napięcia Opel Astra G 1.6 1998

W filmie pokazuję, jak samodzielnie naprawić alternator, a dokładnie wymienić regulator napięcia, bo cała reszta jest ok.

Regulator napięcia w trakcie jazdy samochodem uległ uszkodzeniu i przekazywał do instalacji elektrycznej napięcie rzędu 16-19V, co dla elektryki i elektroniki jest niebezpieczne.

Spalone przednie żarówki mijania, problem ze wspomaganiem kierownicy, choinka na desce rozdzielczej.

Po wymianie regulatora za 40 zł, ładowanie jest poprawne, bez włączonych lamp 14,5V. Z włączonymi lampami 14,4V. Wszystko wróciło do normy, wspomaganie kierownicy, licznik i wszystko inne w samochodzie.

Napisz w komentarzu, czy film okazał się dla Ciebie przydatny. Subskrybuj kanał z poradnikami. Polub ten film. Udostępnij film swoim znajomym.

Views: 83

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl