Nie działa klawiatura w Lenovo Ideapad 320 330 – ROZWIĄZANIE

Jeżeli zauważysz, że klawiatura nie działa, to zaloguj się do systemu Windows wybierając po prawej stronie opcję ułatwień dostępu, skorzystaj z klawiatury ekranowej by wprowadzić hasło lub pin.

Następnie myszką za pomocą prawego przycisku myszy kliknij w menu start po lewej stronie paska zadań i wybierz opcję Menadżer urządzeń, następnie rozwiń gałąź Klawiatury i odinstaluj prawym przyciskiem myszy dostępną tam klawiaturę, prawdopodobnie ELAN, po odinstalowaniu uruchom ponownie laptopa i problem rozwiązany :).

Alternatywne rozwiązania ze strony LENOVO:

Zazwyczaj na tego rodzaju problem pomaga odłączenie baterii CMOS i akumulatora.
Jeśli masz fizyczny dostęp do komputera i nie masz problemu z rozkręceniem laptopa – spróbuj tak właśnie zrobić.

Jeśli jednak wolałbyś nie dotykać laptopa śrubokrętem, spróbuj wykonać poniższe kroki:
1. Odłącz od laptopa ładowarkę i wszystkie inne peryferia. Wszystkie porty powinny być puste, żadnych myszek, klawiatur itp.
2. Normalnie wyłącz komputer
3. Gdy komputer będzie już wyłączony – wciśnij i przytrzymaj klawisze Fn+S+V przez minimum 20 sekund. Ten krok powinien wyłączyć akumulator w laptopie.
4. Włóż pin do dziury z przyciskiem Factory Reset. Jeśli nic się nie dzieje (nie uruchamia się system), to znaczy, że punkt 3 się udał.
5. Podłącz ładowarkę i ponownie przyciśnij Factory Reset. Tym razem system już powinien się zrestartować.
6. Na ekranie z opcjami wybierz “BIOS Setup” (może być to trochę inne nazwa).
7. Będąc w BIOSie przyciśnij F9, co przywróci domyślne ustawienia. Zapisz je i wyjdź z BIOSu.

lub

1. Wyłączyć tzw. Fast Startup. W kilku przypadkach taki zabieg rozwiązał problem. Wejdź w “Ustawienia”, następnie “Zasilanie i uśpienie” -> “Dodatkowe ustawienia zasilania” -> “Zmień działanie przycisków zasilania” -> kliknij “Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne” i tam odznacz opcję Fast Startup.
2. Spróbuj odinstalować klawiaturę (Menedżer Urządzeń -> Klawiatury -> wybierz swoją prawym przyciskiem myszy -> Odinstaluj) i następnie ponownie uruchom komputer (sterownik zostanie automatycznie zainstalowany).

Powyższe rozwiązania są ze strony: https://lenovozone.pl/forum/sprzet/topic9231.html

Odsłony: 778

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl