Oczyszczacz Powietrza – Hit czy Kit?

W roku 2017 ogłoszono kilkanaście alertów smogowych w różnych województwach naszego kraju. W telewizji pokazywani są ludzie chodzących w maseczkach na twarzy po ulicach wielkich aglomeracji miejskich.

Patrząc na raporty na przykład Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej można przerazić się jakie związki chemiczne zatruwają wdychane powietrze.

Media skupiają się na widocznym problemie smogu, określają godziny, w których smog jest największy. Mało jednak słychać o tym co dzieje się z powietrzem w miastach, które mają w pobliżu wielkie zakłady produkcyjne czy choćby wysypiska śmieci.

Zaniepokojony nieprzyjemnymi zapachami, które czuć w powietrzu w mojej okolicy, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych (mieszkam w odległości 1km od starej huty i w podobnej odległości od kopalni) postanowiłem zgłębić temat domowych oczyszczaczy powierza.

Słyszałem na ich temat wiele opinii, jedni uważają, że jest to świetne rozwiązanie, poprawiające jakość snu oraz zmniejszające podatność na choroby, inni twierdzą, że to zwykłe nabijanie w butelkę.

 

Jak jest naprawdę?

 

Postanowiłem zgłosić się do kilku firm, które produkują lub sprzedają tego typu rozwiązania z prośbą o możliwość przetestowania takich urządzeń. Przekrój cenowy tego typu urządzeń jest dość spory, ja jednak postaram się skupić tylko na tych urządzeniach, które nie przekraczają 600,00-PLN, czyli takich, które przysłowiowy Kowalski będzie w stanie zakupić do mieszkania.

 

Pierwszą firmę jaką postanowiłem poprosić o możliwość przetestowania sprzedawanych oczyszczaczy jest Meizi Beaty for People z Częstochowy. Firma ta działa na allegro, a sprzedawane przez nią produkty mieszczą się w założonym budżecie.

 

W najbliższym czasie zamieszczę w tym artykule więcej informacji.

Mam nadzieje, że uda mi się odpowiedzieć na tytułowe pytanie.


 

Mamy dzisiaj 15 luty 2018 roku Meizi Beaty for People przekierowało moje zapytanie bezpośrednio do producenta sprzedawanych przez siebie oczyszczaczy powietrza. Po jakimś czasie odpowiedziała firma Cronos. 

Otrzymaliśmy możliwość przetestowania jednego z urządzeń. Otrzymany oczyszczać ma 5 etapowy poziom czyszczenia powietrza, sterylizacje za pomocą lampy UV oraz jonizację powietrza.

Po dwutygodniowych testach okazało się że urządzenie działa rewelacyjnie. Zresztą zobaczcie sami:

 

 

 

 

Sprawdź aktualną ofertę oczyszczaczy powietrza

 

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl