Ogrzewanie w aucie słabo działa? Nagrzewnica zakamieniona

Jeżeli w samochodzie ogrzewanie masz kiepskie, np. w delikatne przymrozki, temperatura silnika full, włączasz ogrzewanie i nawiew na połowę mocy i czujesz chłód zamiast bardzo ciepłego powietrza, to masz zakamienioną, a dokładnie osad wapienny zapchał Twoją nagrzewnicę, która znajduje się w środku pojazdu, przez co w mocno ograniczonym zakresie gorący płyn chłodniczy wchodzi do nagrzewnicy w jednostce czasu, a nagrzewnica nie jest w stanie oddać ciepła, bo go po prostu nie ma.

Jakie jest rozwiązanie?

1. Wymienić nagrzewnicę, efekt jest NATYCHMIASTOWY.

lub

2. Wypłukać układ chłodzenia raz, a czasem nawet trzeba 2 razy profesjonalnymi środkami.
Można zrobić to samodzielnie:

Żeby zrozumieć co to jest ten osad, to zobaczcie do swojego czajnika.
Obiegowa opinia, że stosowanie markowych płynów do chłodnicy eliminuje problem, to bzdura, zapewniam.

Zatem jeśli masz problem z ogrzewaniem, nie kombinuj i najlepiej wymień nagrzewnicę i masz kompleksowo problem załatwiony.

Ale mimo wszystko zachęcam najpierw przepłukać cały układ LIQUI MOLY, albo problem zniknie, albo przed wymianą nagrzewnicy i zalaniem świeżym płynem układu, będziesz miał cały układ wyczyszczony z osadu, ew. oleju i syfu.

Jedyne na co MEGA trzeba uważać przy montażu nagrzewnicy, by na 100% nagrzewnica była połączona z przewodami, nie zadbasz o to, to lejąc płyn będziesz miał go na podłodze samochodu 😉.

Podsumowując, słabe ogrzewanie, przepłucz układ, a potem ew. wymień nagrzewnicę! Efekt od razu elegancki!

Oczywiście warto mieć sprawny termostat, by ogrzewanie było ekspresem. Nie używać żadnych kartonów i innych pomysłów.

Na kanale znajdziecie też moje eksperymenty, jak płukanie układu octem lub kamixem, czy nic się nie stanie, no i nic się nie stało, ale takich sposobów nie zalecam ;).

Zapraszam przy okazji do subskrypcji mojego kanału, jeśli lubisz praktyczne poradniki.

W razie pytań, pisz tu, lub lepiej pod filmem w komentarzu na YouTube.

Ciepłej zimy życzę, szkoda się męczyć 😉
Szerokości!

Views: 29

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl