Opel Astra G Opony Zimowe Jaki Rozmiar Wybrać ?

Opel Astra G Opony Zimowe Jaki Rozmiar Wybrać ?

Opel Astra G Opony Zimowe Jaki Rozmiar Wybrać
Opel Astra G Opony Zimowe Jaki Rozmiar Wybrać

Wielu z właścicieli samochodów osobowych i nie tylko zastanawia się co roku, gdy planuje kupić opony zimowe do swojego samochodu, jaki rozmiar opon kupić. Oczywiście do wyboru mamy tylko i wyłącznie takie, jakie są dla naszego samochodu dopuszczalne, stosowanie innych może być niebezpieczne, prowadzić do problemów z ubezpieczalnią w razie wypadku i złego pokazywania prędkości na prędkościomierzu.

W samochodzie Opel Astra G można stosować opony wg książki Sam Naprawiam i Instrukcji o dwóch rozmiarach, najbardziej popularnym jest 195/60r15 lub węższym 185/65r15. No i mamy dylemat, jaki kupić. Węższa opona ma większy nacisk na podłoże, po którym jedziemy, co za tym idzie będzie lepsza przyczepność, ale będzie się też szybciej zużywać, jednak jeśli planujemy wymieniać opony, a nie jeździć non stop na zimówkach, to kilka sezonów bez problemu przejeździmy na węższych.

Zatem co mogę polecić, wydaje się być najlepszym, kupić te węższe, bo będziemy mieli nie tylko nowe opony dobrze pracujące na śniegu i kiepskiej zimowej miejskiej chlapie, ale dodatkowo mocniejszą przyczepność, bo ciężar samochodu rozłoży się na mniejszej powierzchni, a co za tym idzie, będzie jeszcze lepiej samochód trzymał się drogi.

Mimo wskazanych zalet, sam postanowiłem, że kupię standardowy rozmiar 195/60r15 Dębica Frigo 2.

A opony kupiłem w Norauto wyraz z wymianą, 820 zł. Myślę, że to świetna cena.

20160121_171516

Wybór należy do Was, co wybierzecie?

Piszcie w komentarzu pod artykułem.

Views: 103

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl