Ostrzeżenie przed CryptoLockerem – UWAŻAJ, TO NIE ŻARTY

Proszę uważać na takie maile, które są oszustwem i cyberprzestępstwem, nie klikamy w żadne linki, nie otwieramy żadnych załączników z takich maili, często w rozszerzeniu .ZIP, .RAR, .EXE itp. Otworzenie linka, zainstalowanie programu, uruchomienie plików spowoduje zaszyfrowanie Waszych zdjęć, filmów, dokumentów i jedyne co możecie potem zrobić, to albo przywrócić kopię plików z kopii na innym dysku, często jej nie macie, albo zapłacić bez pewności, że po zapłaceniu otrzymacie program do odszyfrowania plików, czyli deszyfrator.

UWAŻAJCIE NA FAŁSZYWE MAILE!, sprawdzamy szczegóły e-maila, z jakiego maila przyszedł i ew. dzwonimy na infolinię firmy, by potwierdzić, czy to od nich mail!

Poniżej zrzuty ekranu maila od naszego czytelnika/widza, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak dobrze maskują się cyberprzestępcy pod nazwa zaufanej firmy.

CryptoLocker Fałszywy Mail PGE ForumWiedzy.pl (1) CryptoLocker Fałszywy Mail PGE ForumWiedzy.pl (2) CryptoLocker Fałszywy Mail PGE ForumWiedzy.pl (3) CryptoLocker Fałszywy Mail PGE ForumWiedzy.pl (4) CryptoLocker Fałszywy Mail PGE ForumWiedzy.pl (5) CryptoLocker Fałszywy Mail PGE ForumWiedzy.pl (6) CryptoLocker Fałszywy Mail PGE ForumWiedzy.pl (7)

 

Tutaj macie mój poradnik, wg którego można spróbować odzyskać pliki z ukrytej kopii w systemie Windows, jeśli ta funkcja jest włączona, bo jak nie, to oczywiście nie zadziała.

Dodatkowo uważajcie na inne zagrożenia, które omówiłem tutaj w filmie! Czyli na zagrożenia aplikacji na Facebooku!

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Views: 3

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl