Panasonic LUMIX DMC-FZ1000 RECENZJA

Panasonic LUMIX DMC-FZ1000 RECENZJA
Panasonic LUMIX DMC-FZ1000 RECENZJA

Panasonic LUMIX DMC-FZ1000 RECENZJA, to zaawansowany cyfrowy aparat fotograficzny. Ilością  funkcji i technologii może zaskoczyć każdego, do tego świetny zoom 16x i optyczna stabilizacja obrazu, a także bezbłędny autofokus, daję temu urządzeniu miano jednego z najlepszych na świecie w swojej klasie.W filmie poniżej możecie zobaczyć jak Panasonic Lumix DMC-FZ1000 nagrywa w rozdzielczości 4K z ręki z uruchomioną stabilizacją obrazu i przy okazji teście pełnego optycznego przybliżenia, czyli zoom.

Panasonic FZ1000 RECENZJA procesor

Aparat ten trafił do mnie na testy, bo chciałem zobaczyć, czym się tak ludzie ekscytują i powiem szczerze, że już wiem czym, tym że ten aparat w olbrzymim skrócie po prostu jest świetny.Nie jest to lustrzanka, a zaawansowany kompakt, który sprawi każdemu właścicielowi sporo frajdy w trybie automatycznym lub scenach, a jeśli jesteśmy średnio zaawansowanym lub zaawansowanym fotografem, to ten model może sprawić spore zaskoczenie, ponieważ jedno calowa matryca MOS przetwarza więcej światła w połączeniu z jasnym obiektywem, tworzy duet na najwyższym poziomie, podczas gdy myślimy, że zdjęcie jest niewykonalne, ten aparat po prostu je wykonuje.

Panasonic FZ1000 RECENZJA matryca

Aparat posiada obiektyw LEICA DC 25-400mm/F2.8-4.0, na osobnych filmach testowych zobaczysz, jak działa zoom optyczny w połączeniu z jasnym obiektywem, optyczną stabilizacją obrazu, a będziesz pod ogromnym wrażeniem, to samo w kwestii materiałów w rozdzielczości 4K.

Panasonic FZ1000 RECENZJA obiektyw

Dodatkowo w recenzji zobaczysz, jak działa obsługa aparatu za pomocą smartfona, tj. wykonywanie zdjęć, filmów, obsługa zoom i podgląd na żywo Live View i wiele innych ustawień z poziomu smartfona z android.Panasonic FZ1000 RECENZJA cechy

Zapraszam do recenzji i filmów testowych tego aparatu, mamy do czynienia z aparatem z bardzo wysokiej półki, który w moim przekonaniu ma tylko kilka braków, ale o nich w podsumowaniu.

Panasonic FZ1000 umożliwia stworzenie świetnych zdjęć panoramicznych, sami zobaczcie efekt panoramy z przypadku z rąk, efekt mnie zaskoczył bardzo pozytywnie.

Panasonic FZ1000 RECENZJA panorama

Zobaczcie efekt zdjęć seryjnych z rąk biegnącego człowieka, zero przygotowania.

Panasonic Lumix DMC-FZ1000 posiada świetny tryb makro, dzięki któremu już od 3 cm możemy zrobić świetne zdjęcie, a dzięki świetnemu optycznemu stabilizatorowi obrazu, zdjęcie z ręki pozostanie nieporuszone.

Panasonic FZ1000 RECENZJA makro

 

Wymiary i waga urządzenia odbiegają od parametrów smartfona lub małego i lekkiego kompaktu, ale za to mamy tutaj świetną funkcjonalność i możliwości, ale zaleta posiadania wszystkiego w jednym, bez potrzeby podmian obiektywów zwiększa nasze możliwości w terenie, na wakacjach, co zwiększa naszą mobilność.

Panasonic FZ1000 RECENZJA wymiary

Zobaczcie, jak wygląda obsługa całego menu, dzięki temu filmowi wszystko będziecie wiedzieć, czyli jak obsługiwać smartwatch Samsung Gear S2.

Recenzja wideo

Podsumowanie

Czas podsumować testy aparatu cyfrowego Panasonic Lumix DMC-FZ1000 firmy, który podczas testów sprawił, że nadal nie wiem wszystkiego o jego możliwościach, tak dużo ich jest, manualny tryb jest bardzo rozbudowany.

Nie mam do czego się doczepić względem użytkowania podczas testów, wszystko po prostu działało szybko i sprawnie, pierścień obsługujący zoom lub manualną ostrość działał bardzo dobrze, cały interfejs pracował super szybko, a cała obsługa w języku polskim z podpowiedziami, to spora przyjemność, szczególnie dla osób wchodzących w świat fotografii.

Jakość zdjęć, filmów 4K jest oszałamiająca, sami zresztą mieliście okazję zobaczyć, a możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu przez złącze 3,5mm oraz podłączenia dodatkowej lampy błyskowej lub ledowej do kręcenia filmów zwiększa możliwości urządzenia.

Minusy:

 • Brak GPS, by geotagować zdjęcia i filmy, ale można tego dokonać przez aplikację na smartfona, co możecie zobaczyć w recenzji
 • Brak dotykowego wyświetlacza
 • Brak funkcji pauzy podczas nagrywania filmów
 • Brak możliwości ładowania przez powerbank, czyli przez USB, bez wyjmowania akumulatora

Plusy:

 • Świetny design i forma aparatu, którą pewnie trzyma się w dłoni
 • Rewelacyjna Optyczna Stabilizacja Obrazu
 • Bardzo jasny obiektyw o zmiennej ogniskowej od 25-400mm przy świetle F2.8-40
 • Obsługa NFC
 • Obsługa Wi-Fi
 • Interfejs w polskiej wersji językowej
 • Świetna aplikacja na smartfona z androidem do obsługi bezprzewodowej aparatu
 • Wydajny akumulator
 • Bardzo duży zoom optyczny 16x
 • Pierścień do regulacji zoom lub ostrości
 • Obracany wyświetlacz
 • Czujnik zbliżania twarzy i uruchamianie obrazu na wizjerze
 • mikrofon stereo wbudowany
 • poziomica poziomu i pionu ułatwiająca ustawienie horyzontu
 • Obsługa kart microSDXC, testowałem z kartą 64GB UHS-I i nie było żadnych problemów
 • Mnogość guzików i pokręteł zwiększająca szybkość pracy z urządzeniem, ale wymaga to wprawy i zapoznania się z aparatem.

Wystawiam ocenę 9/10

Dziękujemy za wypożyczenie do testów aparatu Panasonic Lumix DMC-FZ1000 firmie Panasonic Polska.


Panasonic ForumWiedzy

Strona produktu: http://www.panasonic.com/pl/consumer/aparaty-i-kamery/aparaty-cyfrowe/zaawansowany-kompakt/dmc-fz1000.html

Zapraszam wszystkich do subskrypcji naszego kanału ForumWiedzy.pl  na YouTube, gdzie udostępniamy nasze materiały wideo dla Was oraz polubienia naszego profilu ForumWiedzy.pl  na Facebooku.

Jeżeli masz jakieś uwagi do recenzji, zauważyłeś jakiś błąd lub chciałbyś, by coś zostało dopisane, bo to istotne, to napisz w komentarzu, a ja postaram się to zaktualizować.

Posted by Bogdan Ligęza

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl